Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2017 16:30
Basketbal Mistrovství Evropy

Češi nestačili na Maďarsko. Teď musí porazit Černou Horu!

Tomáš Satoranský
Zdroj: Profimedia

Čeští basketbalisté na mistrovství Evropy prohráli s Maďarskem 73:85 a výrazně si zkomplikovali vyhlídky na postup ze skupiny. Aby mohli pomýšlet na play off, musí bezpodmínečně zvítězit v úterním duelu s Černou Horou. Šanci by měli i v případě výhry Rumunska nad Maďarskem o 10 až 13 bodů na základě minitabulky.

Před turnajem byl jasný plán národního týmu vyhrát nad domácím Rumunskem a Maďarskem, které svěřenci Ronena Ginsburga jasně porazili v přípravě. Tehdy však Maďarům chyběla největší hvězda Ádám Hanga, který byl dnes klíčovou postavou. Hráč Barcelony dovedl svůj tým k triumfu 31 body, což je druhý nejlepší střelecký výkon turnaje.

 

Čechům vůbec nevyšel vstup do zápasu, trápili se v útoku i obraně, kde nechali rozstřílet Hangu. Až za stavu 2:13 se český celek chytil díky Patriku Audovi, který dal osm bodů svého týmu v řadě a dělal maďarské obraně velké problémy.

 

Ostatním hráčům se v útoku příliš nedařilo, naopak na maďarské straně se k Hangovi přidal druhý vyhlášený střelec David Vojvoda. Soupeři tak stačilo, aby tyto dvě opory hrály jeden na jednoho a proměňovaly i těžké střely přes obránce.

 

Vždy, když se český celek dotáhl na sedm bodů, byli to právě Hanga s Vojvodou, kdo vrátili Maďarsku dvouciferné vedení a nedovolili Čechům se přiblížit.

 

Ve druhé půli se sice rozstřílel Lukáš Palyza, ale Maďaři hnaní tisícovkou fanatických fanoušků si stále drželi vedení a nenechali se rozhodit ani presinkem. Na hřišti se odehrávala lítá bitva a oba celky hrály na hranici sebeobětování. Více sebevědomí však bylo na maďarské straně.

 

V poslední čtvrtině se s výsledkem ještě snažil něco udělat Tomáš Satoranský, který v ní dal devět ze svých 18 bodů, ale Maďarsko mělo vždy odpověď a výhru už nepustilo.

lju, ČTK TN.cz
Reklama

 

Reklama