FIRS 2018 Mistrovství světa

Skvělí Češi porazili Francii 7:2 a jsou mistry světa v inline hokeji!

Inline hokej
Zdroj: Facebook (WS Inline Hockey World Championships 2018)

Čeští inline hokejisté se stali v Itálii mistry světa pro rok 2018. Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka poměřili ve finále síly s Francií, tedy s týmem, který byl stejně tak, jako ten český, po celý šampionát neporažený. Česko vyhrálo 7:2.

Národní tým vstoupil do utkání skvěle. První gól dal kapitán Pavel Strýček. Bývalý obránce hokejové Komety Brno našel místo v horním růžku francouzské branky přesnou střelou. Na 2:0 zvyšoval po závaru před bránou Marek Loskot. Ten se podepsal i pod třetí českou branku.

Na 4:0 vylepšil českou pohodu Petr Kafka, to už ve druhé části. Čisté konto vzal gólmanovi Karlíkovi až ve 32. minutě Hamon Lambert. Jenže o čtyři minuty později už byl český tým zase ve čtyřbrankovém vedení. To když se prosadil Martin Fiala.

Čtyři minuty před koncem druhé části prostřelil Simona podruhé v utkání Petr Kafka a bylo to 6:1. Jednou brankou pak ještě snížil Romain, ale to bylo z francouzské strany všechno. Za Česko završil na konečných 7:2 Petr Šinágl.

Česká republika dosáhla na zlaté medaile po roční pauze a celkově už pošesté. Vloni ovládl šampionát, který se konal v Číně, tým Francie, který si tak zopakoval finále. Češi byli před rokem bronzoví.

Letošní mistrovství světa organizace FIRS se konalo v italských městech Asiago a Roana. Česká reprezentace až do finále ani jednou neklopýtla a rovněž Francie šla do vrcholu turnaje jako neporažený celek.

Za Českou republiku hrála i některá známější jména pro hokejového fanouška. Tak třeba Petr Kafka, který hraje slovenskou extraligu za Košice a v té české v minulosti odehrál 170 zápasů za Spartu, Kladno či Vítkovice. Mistrem je také Marek Loskot, Petr Šinágl či Tomáš Rubeš. Všichni jmenovaní si v minulosti také prošli hokejovou extraligou.