Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
nova sport vc katalánska

Češi mají v Barceloně co zlepšovat. Abraham odstartuje osmnáctý

Karel Abraham
Zdroj: Profimedia
Karel Abraham

Českým jezdcům se ve vedru v Barceloně příliš nedařilo. Karel Abraham nepostoupil v MotoGP do druhé části kvalifikace a odstartuje z 18. místa, Jakub Kornfeil vyrazí v Moto3 z 29. příčky.

Španělský jezdec Dani Pedrosa suverénně ovládl kvalifikaci na domácí Velkou cenu Katalánska a do nedělního závodu MotoGP mistrovství světa silničních motocyklů odstartuje podruhé v sezoně z prvního místa.
 

Pedrosa byl nejrychlejší o více než tři desetiny a do první řady se postaví spolu s krajanem Jorgem Lorenzem a Italem Danilem Petruccim. Úřadující mistr světa Marc Márquez odstartuje ze čtvrtého místa, přestože dnes celkem čtyřikrát upadl.
 

Španělský jezdec Hondy zaměstnával mechaniky už od rána, po jedné havárii měl ve třetím i čtvrtém tréninku. Dva karamboly ho pak potkaly v kvalifikačních bojích, poslední ho připravil o naději na pole position.
 

Útočit ze zadních pozic bude v závodě Ital Valentino Rossi. Devítinásobný šampion těsně nepostoupil z první části kvalifikace a na startovním roštu se zařadí až do páté řady na 13. místo.
 

Přímé přenosy z Velké ceny Katalánska můžete sledovat v neděli na Nova Sport 1 a Voyo. V 10:50 začíná závod Moto3, ve 12:10 jsou na programu Moto2 a nejsilnější kubatura MotoGP ve 13:45.

ČTK TN.cz