Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 16. 12. 2017
to je nápad! povedená novinka

Češi byli u sportovní revoluce: Lajny v halách teď budou svítit!

Lajny na speciálním hřišti
Zdroj: Twitter
Lajny na speciálním hřišti

Chystá se velká sportovní revoluce! Také vás štve v halách šílená spleť čar? Lajny na volejbal, badminton, basket i tenis, všechny namalované na jednom hřišti. Kdo se v tom má vyznat? Teď to má být ale úplně jinak!

Úspěšně otestovány totiž byly první povrchy ve sportovních halách, kde si jednoduše zapnete lajny, jaké budete chtít. Hrajeme basket? Dobrá, všechny ostatní čáry zmizí. Nebo hřiště na házenou? Bezva, tak ať tam tedy není florbalové brankoviště!

 


Řešení prostě existuje. První hala se speciálním povrchem, který rozsvěcí lajny na vaše přání, už otestovali ve školní tělocvičně ve Schlossu.

Testování nových svítících čar
Zdroj: Twitter Testování nových svítících čar

Protože byl test úspěšný, odehrála se i velká premiéra – mezistátní zápas futsalistů v Drážďanech. A byli u toho Češi, kteřčí porazili domácí Německo 5:2.


„Bylo to něco fantastického. Zápas byl velkou reklamou na futsal. V hale bylo téměř tři tisíce diváků, šlo o velkou šou. Vzhledem k tomu, co se v hale dělo před zápasem, při nástupu na hrací plochu a během hry, se nedivím, že diváci přijdou v takovém počtu. Lidé se museli skvěle bavit,“ rozplýval se trenér českého týmu Tomáš Neumann.

ram TN.cz