Publikováno 3. 10. 2017
NHL Mladá naděje

Čeká českého mladíka sezona snů? V útoku bude s Ovečkinem!

Jakub Vrána
Zdroj: Profimedia
Jakub Vrána

Hokejista Jakub Vrána může zažít přelomovou sezonu své kariéry. Ještě loni hrál jednadvacetiletý mladík především na farmě Washingtonu v Hersey. Teď s ním má trenér Barry Trotz úplně jiné plány. Vrána by měl hrál v týmu Capitals stabilně a k tomu v elitní formaci s Alexandrem Ovečkinem a Jevgenijem Kuzněcovem.

V úspěchy Jakuba Vrány věří mnozí hokejoví nadšenci. Jednadvacetiletý mladík šel podobnou cestou, jako o tři měsíce mladší David Pastrňák - oba hokejově vyrůstali ve Švédsku. Právě z této skandinávské země odešel Vrána za moře.

 Sezonu 2014/2015 začal v Linköpingu, ale dokončil jí v AHL, v týmu Hershey Bears, což je farma Washingtonu Capitals, který ho v roce 2014 draftoval v prvním kole jako třináctou volbu. Už loni dostal Vrána šanci hrát v NHL. Odehrál v ní celkem 21 zápasů, ve kterých dal tři góly a na stejný počet i přihrál. Většinu sezony však strávil na farmě.Letos s ním má trenér Barry Trotz jiné úmysly. Dal mu důvěru a zahraniční weby píší o tom, že by měl minimálně sezonu začít v první lajně po boku dvou největších hvězd týmu. Vedle ruského dua Ovečkin-Kuzněcov.

 

Anketa

Jak vidíte nadcházející sezonu Jakuba Vrány?

Hlasovalo 64 lidí.

 

 

lju TN.cz