Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.2. 2018 11:58
už jsou tam přátelská atmosféra

Čechy oficiálně přivítali v Koreji. Tančilo se a došlo na breakdance!

Martina Sáblíková
Zdroj: Profimedia

Česká výprava byla dnes oficiálně přivítána na zimních olympijských hrách. V chladném podvečeru se v horské olympijské vesnici v Pchjongčchangu uskutečnil tradiční ceremoniál a vedle české hymny se hrály rovněž slovinská, jamajská, irská a chilská.

"Není to velká oficialita, ale je hezké, že přivítají jednotlivé týmy," řekl novinářům Martin Doktor, který už zažil v pozici šéfa české olympijské mise podobné slavnosti před čtyřmi lety v Soči i předloni v Riu. "Tohle bylo pohodové, v klidu," dodal.

 

S Doktorem šla na pódium členka týmu ČOV Martina Voříšková. "Normálně chodí jen šéf mise, ale Slovinci začali ve dvou, tak jsme pokračovali," vysvětlil Doktor.

 

Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Doktor předal starostovi vesnice stolnímu tenistovi Rjo Sung-minovi, olympijskému vítězi ve dvouhře z Atén 2004, broušený půllitr a čepici Raškovku. "Jsem rád, že si ji hned oblékl," řekl Doktor.

 

Do mezinárodní zóny olympijské vesnice přišli pod vlajky všech zúčastněných zemí například bobisté, sáňkaři, sjezdaři a před tréninkem rovněž skokani na lyžích. Po oficialitách se za zvuku bubnů začalo tančit, došlo dokonce i na breakdance a Češi rozjeli vláček.

 

"Ani jsem nečekala, že bude předzahájení. Krásné to bylo, akorát je zima," řekla sáňkařka Tereza Nosková, která se v pátek chystá i na slavnostní zahájení her. "To si nechci nechat ujít, je to moje první olympiáda. To bude větší atmoška," dodala.

 

Zahajovací ceremoniál je na pořadu v pátek 9. února. Češi počítají, že na něm za vlajkonoškou Evou Samkovou půjde asi čtyřicítka sportovců. Celkem jich v Koreji bude závodit 93.

mm ČTK