Hokej Mistrovství světa

Čechy na MS bezzubé Slovinsko nepřekvapilo! Dali mu pět gólů

Česko vs. Slovinsko
Zdroj: ČTK

Hokejisté české reprezentace mají za sebou zápas se Slovinskem. Hokejový trpaslík svěřence Josefa Jandače nijak nepřekvapil. Prakticky už po první třetině bylo rozhodnuto. Česká republika nakonec vyhrála vysoko 5:1.

Češi na Slovince nastoupili pořádně zhurta a otevřeli si hned pořádný kolotoč. Už ve třetí minutě využil přesilovou hru Michal Řepík, který dorážel do úplně prázdné brány. V osmé minutě pak viděli diváci v Paříži velmi kuriózní situaci. Gól vstřelil Roman Horák, ale puk se od brankové kamery rychle odrazil ven a hrálo se dál. Hru poté přerušil až další český gól, který vstřelil znovu Michal Řepík. Rozhodčí celou situaci prozkoumal a na videu viděl, že platným střelcem má být jasně Roman Horák. Česko tak šlo do vedení 2:0 a čas se o minutu vracel zpátky.

Svěřencům Josefa Jandače to však nestačilo a během první třetiny se trefil ještě jednou Roman Horák. Na druhé straně se do útočného pásma dostali i Slovinci, ale českému týmu v něm větší problémy neudělali, přestože hráli i dvě přesilové hry.

Druhá třetina přinesla menší herní i gólový útlum. Přesto si český tým o jednu branku navýšil svůj náskok. Po krásné výměně zakončil kombinaci Michal Kempný, jemuž Petr Vrána doslova odtáhl brankáře Kroselja z brankoviště.

Ve třetí třetině sice snížil slovinské manko Miha Verlič, ale to na výsledek stejně nemělo vliv. Petr Mrázek za svá záda už žádný puk nepropustil, navíc Roman Červenka po skvělém samostatném uniku završil výhru na konečných 5:1.

Vrásky na čele však má trenér Josef Jandač, jelikož klíčový obránce Radim Šimek po jednom ze střetů tento zápas nedohrál. O jeho zdravotním stavu zatím nejsou známy podrobnější informace.