Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2015 22:51
galerie návrat na stamford bridge

Čecha vítal aplaus, transparenty, ale i nechutné skandování

Čecha vítal aplaus, ale i hnusné pokřiky
Zdroj: Profimedia / Twitter, BPI/REX Shutterstock

Petra Čecha si na Stamford Bridge stále váží. Aspoň tomu nasvědčuje způsob, jakým svůj někdejší idol přivítali fanoušci Chelsea. Nechyběly oslavné pokřiky ani transparenty. Bohužel se však našli i tací, kteří brankáři nemůžou odchod k rivalovi odpustit. A dávali mu to najevo.

Vřelého přivítání se dočkal Petr Čech na Stamford Bridge, kde se představil vůbec poprvé v roli soupeře od svého přestupu z Chelsea do Arsenalu. Jedenáct úspěšných let se zkrátka nedá tak lehko zapomenout. Českého brankáře vítal na stadionu Blues například velký transparent nesoucí nápis, který v překladu zní "Jestli velký Petr je šťastný, jsem šťastný taky."

 

16

Galerie: Petr Čech se vrátil na Stamford Bridge

Zdroj: Profimedia

Petr Čech se vrátil na Stamford Bridge

Hodnocení:

 

Na bývalého spoluhráče si vzpomněl i Frank Lampard, který už také tmavomodré barvy Chelsea neobléká. Na svůj instagramový profil vložil fotografii, na níž je zachycen právě s Čechem, kterak se radují ze zisku poháru pro vítěze Ligy mistrů. Obrázek doplnil textem s vyznáním, že fanoušci Chelsea nikdy nezapomenou, co udělal pro svůj klub. "Skvělý profík a chlap, který až do konce dělal vše pro svůj klub," stojí u fotografie.

 

 

Od některých příznivců Chelsea se ale dočkal bohužel i nechutného přivítání. Někteří z nich asi hodně rychle zapomněli, co Petr Čech pro Chelsea za dlouhá léta v jejím dresu odvedl. Čtyři mistrovské tituly či trofej z Ligy mistrů nebo Evropské ligy jako by zahučely v propadlišti dějin.

 

 

Novinář Craig Sainsbury přišel na svém twitterovém účtu s tím, že na českého brankáře, který před touto sezónu přestoupil z Chelsea do Arsenalu, pokřikovali příznivci Blues popěvek, jehož nechutná slova nemůže pochopit žádný slušný fanoušek.

 

"Měl jsi zemřít, ten den v Readingu, měl jsi zemřít," zaznělo prý z ochozů Stamford Bridge skandování, které připomnělo Čechovo vážné zranění, které utrpěl v říjnu 2006. Skandování neslyšel jen Sainsbury. Nepochopitelné chování potvrdili i další lidé, kteří střetnutí Chelsea s Arsenalem navštívili.

 

 

V samotném utkání pak Petr Čech dlouho držel akcie nepříliš dobře hrajícího Arsenalu nad vodou. V prvním poločase zneškodnil dvě příležitosti Blues, ve druhé pětačtyřicetiminutovce však nejprve neměl mnoho šancí proti hlavičce Zoumy, v závěru zápasu jej pak překonal i Hazard s vydatným přispěním teče hostujícího Chamberse.
 

mas TN.cz