Aktualizováno 6.8. 2017 17:41
Fotbal Superpohár

Community Shield vyhrál Arsenal s Čechem. Courtois nedal penaltu!

Community Shield

Community Shield, tedy zápas, ve kterém se už od roku 1908 střetává vítěz anglické Premier League a FA Cupu, vyhrál Arsenal s gólmanem Petrem Čechem. Bitvu rozhodovaly po remíze 1:1 v základní hrací době až penalty. Mimo jiných střelců se k jedné postavil překvapivě i gólman Chelsea Thibaut Courtois, ale neproměnil.

Od začátku sledovali diváci na stadionu Wembley v Londýně skvělý fotbal s mnoha šancemi, góly i dalšími momenty. Na druhou stranu nechyběly bohužel ani vážnější zranění. To nejhorší utrpěl ve 32. minutě Per Mertesacker, kterého loktem udeřil při souboji ve vzduchu Gary Cahill.

Německý obránce byl pak na hrací ploše ošetřován a s krvavým šrámem odešel ze zápasu. Nahradil ho Sead Kolasinac.

Zraněný Per Mertesacker
Zdroj: Profimedia Zraněný Per Mertesacker

V prvním poločase diváci žádnou branku však neviděli. V první půli byl k úvodní trefě nejblíže útočník Arsenalu Alexandre Lacazette, ale ten prozvonil jen tyč. Už v první minutě druhé části však poslal do vedení Chelsea Victor Moses, jenž si naběhl před obranu Arsenalu a propálil Petra Čecha.

Od 81. minuty hrála Chelsea v deseti, jelikož červenou kartu viděl od rozhodčího Španěl Pedro. Arsenal početní převahy o dvě minuty využil. Sead Kolasinac po standardní situaci hlavičkoval přesně a vyrovnal tak na 1:1.

Community Shield po remíze v základní hrací době rozhodují penalty. K té první se postavil za Chelsea Cahill a dal. Úspěšní byli i Walcott s Monrealem na druhé straně. Trenér Conte pak poslal k exekuci překvapivě brankáře Thibauta Courtoise, který Petra Čecha moc dobře zná ze společného působení. Jenže belgický gólman nedal.

Po něm navíc trefil tyč jeho spoluhráč Morata a to už nevypadalo z pohledu Chelsea vůbec dobře. Bitvu ukončili Oxlade-Chamberlain a Olivier Giroud, kteří tak rozhodli o tom, že trofej Community Shield letos bere Arsenal.