Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.3. 2018 17:27
china cup hlasy po zápase

Cavaniho gól byl extratřída, uznal Darida. Čechům prý chyběl spánek

Zdroj: fotbal.cz

Českým fotbalovým reprezentantům první letošní zápas nevyšel. Ve svém úvodním vystoupení na přípravném turnaji čtyř zemí China Cup v Nan-ningu proti Uruguayi nepřekvapili a s favoritem prohráli 0:2.

Zápas okořenil hlavně parádní gól Edinsona Cavaniho, který i v přípravném utkání s Čechy prokázal instink zabijáka. "Uruguay nás potrestala ze dvou situací dvěma brankami a to rozhodlo. Hlavně ten druhý gól byla extratřída, trefil to dokonale," ocenil Cavaniho český záložník Vladimír Darida.


Češi, kteří do Nan-ningu kvůli poruše letadla odcestovali s denním zpožděním a měli na aklimatizaci o poznání méně času než soupeř, tak teprve podruhé za posledních 13 utkání neskórovali.

"Nebylo to úplně jednoduché, ne všichni se v letadle prospali, ne všem to úplně sedlo. Naštěstí tím, že se hrálo až večer, jsme měli více času na spánek," řekl brankář Pavlenka.

Gólman Werderu Brémy na zápas s jihoamerickým rivalem nebude vzpomínat v dobrém. Penalta zřejmě byla jeho chybou. "Chtěl jsem Suárezovi zmenšit úhel a vytlačit ho do strany. Jak jsem viděl, že si to dává do kraje, snažil jsem se uhýbat. Nevím, jestli to byla penalta. Jestli ano, tak asi trochu přísná, udělal to chytře," řekl novinářům Pavlenka. "Šel jsem doleva a on ji kopl doprostřed," konstatoval.

Český celek si tak v Nan-ningu zahraje v pondělí o konečné třetí místo s domácím výběrem, který ve čtvrtek podlehl Walesu vysoko 0:6.

čtk TN.cz