Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2016 11:19
fotbalové temno Co nás čeká?

Časy Nedvěda či Rosického jsou pryč. Český fanoušku, zvykej si!

Po nepovedeném mistrovství Evropy ve Francii, odchodu trenéra Pavla Vrby a konci reprezentační kariéry hned několika opor v čele s Petrem Čechem, čekají českou fotbalovou reprezentaci i její fanoušky další kruté časy. Potvrdilo to i kvalifikační utkání o mistrovství světa proti Německu, kde svěřenci Karla Jarolíma nevymysleli vůbec nic. A bude hůř!

Zvyká se dobře, odvyká hůře. S touto realitou se zkrátka musíme smířit. Časy Pavla Nedvěda, Tomáše Rosického, Jana Kollera, Antonína Panenky, Pavla Kuky, Patrika Bergera a dalších jsou pryč. Stejně tak musíme zapomenout na největší úspěchy národního týmu, který ve své historii dokázal získat stříbro i bronz na mistrovství Evropy. Navíc několikrát dokázal, že umí hrát s každým.

 

 

Co se změnilo? Proč je na tom český fotbal tak špatně? To jsou otázky, které si klade snad každý z nás. Mladý ambiciózní tým zatím proti světové špičce zaostává a gólově se mu už vůbec nedaří. Ve druhém utkání kvalifikace o mistrovství světa podlehl tým Karla Jarolíma Německu 3:0. "Na Čechy toho bylo moc," shodují se německá média a slovy kritiky nešetří.

 

"(Brankář) Neuer si mohl prvních 60 minut klidně číst knížku, tak málo ho slabí Češi ohrožovali," utahují si z českého výběru němečtí novináři. Deník Bild české hráče navíc oznámkoval jako ve škole, lépe řečeno, nechal je propadnout. Pouze Vaclík s Dočkalem viděli na svém "vysvědčení" alespoň pozitivnější trojku.

 

A právě záložník Bořek Dočkal byl nejvýraznější postavou na české straně. "Obě mé šance byly za stavu 0:3, kdy už Němci nebyli tak důslední a měli zápas pod kontrolou. Ale i kdyby to šlo do branky, tak by to asi Neuer měl," dodal Dočkal.

 

Nemá cenu si nic nalhávat. Němci Čechům zkrátka naložili, což uznávají i sami hráči. "Musím říct, že to byl nejtěžší soupeř, s jakým jsem se kdy setkal na klubové i reprezentační scéně. Chtěli jsme je překvapit, hrát výš, ale oni nás jasně předčili. Ne nadarmo jsou mistry světa. Byli někde úplně jinde a zaslouženě vyhráli," uznal stoper Tomáš Sivok.

TN.cz