Publikováno 19. 12. 2017
fotbal Anglický pohár

Carabao Cup: Favorité jdou dál, City až po penaltách

Manchester City - Huddersfield

Středeční večer byl na kanálech Nova Sport věnován anglickému pohárovému fotbalu, konkrétně Carabao Cupu. Ve čtvrtfinále soutěže se radovali favorité. Arsenal porazil 1:0 West Ham, dál jdou po penaltové výhře nad Leicesterem také hráči Manchesteru City.

Arsenal nastoupil do utkání s Davidem Ospinou v bráně, jednička týmu Petr Čech nebyl ani mezi nominovanými. I tak ale Londýňané postoupili dál, když o jejich výhře na West Hamem rozhodl na sklonku první půle útočník Danny Welbeck.

To druhé utkání mezi Leicesterem a favorizovaným Manchesterem City bylo o poznání dramatičtější. Hosty sice poslal v první půli do vedení Bernardo Silva, v sedmé minutě nastavení ale poslal zápas do prodloužení z penalty Jamie Vardy. O vítězi tak nakonec rozhodly až pokutové kopy, v nichž byly lepší City. Za domácí totiž pokutový kop neproměnili Vardy s Mahrezem.