Publikováno 23. 10. 2017
NHL Zranění legendy

Calgary už má náhradu za Jágra. Chytne mladík šanci za pačesy?

Jaromír Jágr a Mark Jankowski
Zdroj: Profimedia

Jaromír Jágr je kvůli zranění z utkání s Minnesotou na seznamu zraněných hráčů, kde bude nejméně do neděle, to je už několik hodin stará informace. Novinkou ale je, kdo pětačtyřicetiletou legendu nahradí. Alespoň po dobu nepřítomnosti Jágra v prvním týmu. Je to jednadvacítka draftu 2012 Mark Jankowski, jenž byl povolán z farmy ve Stocktonu.

Přišel, odehrál necelých pět zápasů, ve kterých zaznamenal dvě asistence. Pak se Jágr zranil. A vypadá to na poraněná třísla. Kvůli tomu nestihne minimálně tři utkání, které mají Flames na program do neděle, tedy do dne, kdy bude kladenský odchovanec umístěn na seznamu zraněných hráčů.

 

Na jednu stranu nepříjemnost pro Jaromíra Jágra i Calgary, na stranu druhou příležitost pro Marka Jankowského, třiadvacetiletého útočníka, který je náhradou za slavnou osmašedesátku. Kdo ví, jak draftovaná jednadvacítka z roku 2012 naloží s touto příležitostí. Zatím v NHL startoval jen jednou v loňské sezoně, jinak trávil většinu času na farmě ve Stocktonu, odkud ho vedení Flames povolalo do prvního týmu.

 

O to víc teď asi lituje svého zranění Daniel Přibyl. Také on působí na farmě ve Stocktonu a v NHL zatím nehrál ani jednou a tohle mohla být šance na to, aby si odbyl premiéru mezi hokejovou elitou. Jenže kvůli problému v dolní části těla možná přijde o celou sezonu.

 

 

Jankowski to každopádně bere jako skvělou šanci. „Když jsem před sezonou opouštěl kemp, byl jsem trochu demotivovaný. Vedení Flames mi ale říkalo, ať hraju co nejlépe, že bych se mohl do prvního týmu vrátit a to mě hnalo dopředu,“ uvedl Mark Jankowski v rozhovoru pro klubový web.

 

Mark Jankowski
Zdroj: Profimedia Mark Jankowski

 

Urostlý útočník (193 cm/92 kg) je připravený se přizpůsobit potřebám Calgary. „Budu hrát všude, kde mě zrovna potřebují a chtějí,“ pokračoval Jankowski. „Je to prostě skvělá šance. Už na kempu mě trenéři dali na křídlo. Cítím se dobře na všech třech útočných postech,“ dodal.

lju TN.cz