Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2017
Smutný den Nesl rakev

Bývalý Sparťan Wilfried ronil slzy, nesl rakev kamaráda z nároďáku!

Cheik Tioté
Zdroj: Profimedia

Pobřeží slonoviny truchlilo. Pohřeb měl totiž Cheik Tioté, reprezentant této africké země. Na něm byl mezi ostatními i bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried. Ten byl mezi těmi, kteří nesli fotbalistovu rakev. Tiotému bylo pouhých 30 let, zemřel poté, co zkolaboval 5. června v Číně.

Svět fotbalu zastihla na začátku června velmi smutná zpráva. Při tréninku zemřel Cheik Tioté, dlouholetá opora Newcastle United a i reprezentace Pobřeží slonoviny. Třicetiletý středopolař působil od nové sezony v čínském klubu Peking Enterprices.

 

 

Cheik Tioté měl pohřeb v Abidžanu, tedy ve své rodné zemi. Rozloučit se s ním přišly stovky fanoušků, kamarádů a bývalých spoluhráčů. Mezi nimi byl i bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried, který skrýval své slzy pod brýlemi.

 

Bony Wilfried na pohřbu Cheika Tiotého. Na jeho tričku je podobizna zesnulého fotbalisty
Zdroj: Profimedia Bony Wilfried na pohřbu Cheika Tiotého. Na jeho tričku je podobizna zesnulého fotbalisty

 

Zdrcených je po smrti Tiotého pochopitelně mnoho, mezi lidmi byl velice oblíbený. "Ztratila jsem lásku svého života. Odpočívej v pokoji, Cheiki. Ale co mám říct našemu synovi?..." truchlila Nikki Mpofu, fotbalistova přítelkyně.

 

V zahraničních médiích se objevila spekulace, jestli Tiotého smrt nemá něco společného s ramadánem. Tioté byl totiž muslim a tento svátek držel a to zrovna v době, kdy zemřel. Muslimové mají totiž zakázáno během dne pít a právě to mohla být jedna z příčin jeho smrti. Třicetiletý záložník zkolaboval na tréninku. 

 

Bony Wilfried v dresu pražské Sparty
Zdroj: Profimedia Bony Wilfried v dresu pražské Sparty

 

Útočník anglického Stoke City Bony Wilfried hrál s Tiotém v národním týmu Pobřeží slonoviny a byli velmi dobří kamarádi. Je tak i pochopitelné, že chtěl nést jeho rakev při posledním rozloučení.

lju TN.cz