Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.3. 2018 16:40
kauza hymna vzkaz pro výbor

Bývalý skokan Janda běsní kvůli hymně: Toto napsal v dopise!

Jakub Janda
Zdroj: Profimedia

Nová verze české hymny vzbudila mnoho rozruchu nejen mezi občany, ale i mezi sportovci. Bývalý olympionik ve skocích na lyžích Jakub Janda je dokonce tak pobouřen, že předsedovi Českého olympijského výboru Jiřímu Kejvalovi zaslal dopis!

Janda sice ukončil aktivní kariéru a začal se věnovat politice, ale sportovní dění pochopitelně sleduje. Zvlášť pak aktivity Českého olympijského výboru, který v posledních dnech doslova rozdělil společnost kvůli návrhu na prodloužení státní hymny.

 

 

Devětatřicetiletý poslanec, který v minulosti získal například stříbrnou a bronzovou medaili na Mistrovství světa, nebo zlato z Turné čtyř můstků se rozhodl, že předsedovi výboru zašle dopis.

 

V něm mimojiné Jiřímu Kejvalovi napsal následující: "Úkolem a posláním Českého olympijského výboru je pečovat o olympijskou myšlenku a dbát o rozvoj českého sportu. Namísto toho tady vidíme aktivity, jako je nějaké neaktuální otevírání debat o státních symbolech,“ vyčetl Janda předsedovi Českého olympijského výboru.

 

 

Podle bývalého úspešného skokana, je návrh o prodloužení státní hymny plýtvání penězi.


"Nechci ani domýšlet, kolik peněz bylo na tuto aktivitu vynaloženo. Namísto toho, aby tyto peníze šly do rozvoje sportu, zejména mládežnického, tak se utratily za naprosté zbytečnosti. To jsou peníze, které zase někdo sebral dětem,“ zlobí se Janda.

 

Celé znění dopisu, který Jakub Janda zaslal Olympijskému výboru  si můžete přečíst zde.

 

Video: Nová verze české hymny 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE TRAPAS! Fergie měla v přímém přenose zazpívat státní hymnu. Dopadlo to fiaskem! VIDEO

Jan Bendig přezpíval známý hit od Michala Davida: Lepší než originál! říkají fanoušci

mm TN.cz