Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2017 11:14
Hokej Zajímavá zpověď

Bývalý reprezentant: O pistoli u hlavy, strachu i záchraně života!

Jan Platil
Zdroj: Profimedia

Bývalý reprezentační obránce Jan Platil ze zdravotních důvodů skončil s hokejem. Během své kariéry zažil tolik příběhů na ledě i mimo něj, že by vydaly na knihu. V otevřeném rozhovoru pro web MaxiHokej.cz na spoustu věcí zavzpomínal a prozradil i některá tabu. Mluvil nejen o svých eskapádách, ale i o mnohých dalších citlivých tématech.

Sám přiznává, že kvůli tomu, co se o něm napsalo, nemůže mít snad horší pověst. Jenže má všechno dvě strany mince. Když už se o někdejším velkém talentovi Janu Platilovi psalo, tak v negativním kontextu. Bývalý hokejista však často bojoval za slabší. "Jsem takový normálně. Na ulici i kdekoliv, kde vidím člověka v nouzi, pomohu mu. Je to automatická věc. Občas se mi to však ve špatném vrátilo. Koplo mě to do zadku," svěřil se v rozhovoru pro MaxiHokej.cz.

 


"Jednou jsem jel takhle ve dvě ráno po silnici. Holka s klukem se vybourali na motorce. Hned jsem jim dal první pomoc. Mám kliku na to, že se často napletu do takovýchto situací,"
popisoval Platil moment, kdy zachraňoval lidské životy.

 

O svůj život se však i několikrát bál. "Hodně věcí jsem však přehodnotil, když mi šlo o život. To bylo v době, kdy se mi do těla dostala po operaci infekce. Od té doby jsem úplně jiný člověk. Opatrný, víc si všechno připouštím. Hrozně se o sebe bojím a s každým píchnutím jdu k doktorovi. Začal jsem si uvědomovat, jak je ten život křehký," říká.

 

V Rusku mu na večírku dokonce přiložili pistoli k hlavě. "Pistoli mi dali k hlavě, měl jsem jediné štěstí, že se mnou byl jeden nejmenovaný spoluhráč. Jeho děda byl pravá ruka Jelcina. Jenom řekl jméno a ty frajeři to stáhli a odešli."

 


Platil však hovořil i o některých citlivějších tématech. "Život hokejisty dokáže negativně ovlivnit mnoho faktorů. Alkohol, drogy, gamblerství, ale i život po konci kariéry. Spousta hokejistů, kteří skončí s kariérou, trpí depresemi," upozornil. "V Americe u hokejistů jely drogy – marihuana, kokain, v Rusku alkohol," přiznal otevřeně.

 


Celý rozhovor si můžete přečíst na www.maxihokej.cz.

 

lju TN.cz