Aktualizováno 24.8. 2015 16:32
Opilec z NHL Hrozí mu vězení

Bývalý obránce NHL ohrozil opilý v autě svého syna! Co se stalo?

Darryl Sydor na lavičce Minnesoty
Zdroj: profimedia.cz
Darryl Sydor na lavičce Minnesoty

Před pěti lety skončil Darryl Sydor (43) s hráčskou kariérou. V současné době se bývalý obránce z NHL živí jako asistent trenéra Minnesoty Wild. To, co se stalo minulý čtvrtek, si zapamatuje na celý život. V opilosti nasedl do auta a to i se svým synem. Pak ho zadržela policie!

 Patřil k nejlepším obráncům v NHL, reprezentoval Kanadu. Ani poté, co pověsil brusle na hřebík, nežil špatný život. Stal se asistentem hlavního trenéra v Minnesotě Wild. O to více je nepochopitelné, co předvedl minulý týden. Opilý nasedl do svého vozu i se svým synem, kterého vezl na hokejový turnaj. Jeho podivná jízda neunikla policii, která si na něj posvítila a následně nezjistila nic milého.

 

Sydor se podrobil testu na alkohol, který ukázal přes 0,3 promile alkoholu. Bývalý hokejista byl obviněn z trestného činu řízení pod vlivem alkoholu a byl zatčen. Za jeho počin mu hrozí až rok odnětí svobody a pokuta ve výši 3000 dolarů. Co mu nehraje do karet je také to, že v autě seděl jeho dvanáctiletý syn, kterému se ve výpovědi Darryl Sydor několikrát omluvil.

 

Když byl zadržen, z úst mu byl cítit alkoholový zápach, měl podlité oči vodou a krví, špatně mluvil a byl celkově tak zmatený, že nemohl najít ani řidičský průkaz. Tak popisoval momenty silniční kontroly policejní důstojník z předměstí Fridley, nedaleko města Plymouth, kam měli Sydorovi namířeno.


"Jsme si vědomi zpráv, týkajících se Darryla Sydora. Nadále budeme shromažďovat veškeré informace a k případu se vyjádříme ve vhodnou dobu," řeklo v prohlášení vedení Wild.

 

Ve vězení zůstal Sydor až do následujícího dne, kdy proběhl soud. Ten stanovil kauci na 12 000 dolarů, což je v takovýchto případech běžná částka. Soudní přelíčení bude pokračovat 12. října.

lju TN.cz