Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 19.10. 2018 16:01
Fotbal Ostrá kritika

Bývalá opora Liverpoolu se opřela do Bolta: Cítil bych se jako vůl

Babbel zkritizoval Bolta
Zdroj: Profimedia

V počítačové hře FIFA bude v příštím vydání nejrychlejším fotbalistou ze všech. Přitom nemá Usain Bolt ani podepsanou profesionální smlouvu. O tu bojuje v australském Central Coast Mariners. A za svou snahu to schytal od bývalé opory Liverpoolu a Bayernu Markuse Babbela.

V přípravě vstřelil své první dva góly ve fotbalové kariéře, přesto mu klub smlouvu ještě nenabídl. Osminásobný olympijský vítěz ale pochopení u všech při změně sportu nenašel. „Jako PR kampaň je to senzační. Ale upřímně? Nemůžu to brát seriózně,“ rozpovídal se o Boltově pokusu Markus Babbel.


„Viděl jsem ho hrát. Ani za sto let by to nebylo dost. Jako hráč bych se cítil jako vůl,“ kritizuje atletovu hru mistr Evropy z roku 1996.


Babbel strávil šest let v Bayernu Mnichov a čtyři roky v Liverpoolu. S oběma kluby vyhrál pohár UEFA a s Liverpoolem přidal i Superpohár. „Když bude mít hodně prostoru, mohl by být dobrý fotbalista, řekl Olympijskému kanálu.


„Fotbal ale není o pokrytí sta, nebo šedesáti metrů hřiště,“ naráží Babbel na to, že k úchvatné rychlosti chybí Boltovi ale lepší práce s balonem. Na té musí ještě pořádně zapracovat.

hp TN.cz