Aktualizováno 6.1. 2018 18:41
day to day ohlasy ze zámoří

Bylo to divadlo i kvůli Jágrovi? Píše se o trejdu do Pittsburghu!

Vrátí se Jágr do Pittsburghu
Zdroj: Profimedia
Vrátí se Jágr do Pittsburghu

Hokejový svět se během chvíle uklidnil. Zprávy okolo konce kariéry Jaromíra Jágra se nepotvrdily. Trenér Glen Gulutzan, který sliboval nové zprávy, oznámil jen obligátní day to day. Jenže podle respektovaného listu The Athletics je kolem čísla 68 pořád dost otazníků a blíží se trejd.

V pátek měli dopoledne v Calgary trénink a na něj přispěchalo nezvyklé množství reportérů. Důvod byl zřejmý. Glen Gulutzan sliboval novinky ohledně tématu Jaromíra Jágra. Den předtím sdělil, že pětačtyřicetiletý veterán je zdravý a další vývoj situace se bude komentovat za 24 hodin.


Jenže místo toho se dělo úplně něco jiné. Gulutzan předvedl na tréninku nevídané věci. Seřval tým. Zahodil hokejku daleko do hlediště. „Ale proč? Flames poslední dva zápasy vyhráli a hráli jedny z nejlepších zápasů sezony. A trénink? Byl rozhodně lepší než obvykle,“ ptá se Eric Duhatschek z respektovaného digitálního serveru. „Bylo to obrovské divadlo a pravděpodobně jistý kalkul,“ dodává žurnalista.

Glen Gulutzan
Zdroj: TSN.ca Glen Gulutzan

Ano, Calgary chybí tři body k osmému místu. Jenže ale sezona se rozhodně vyvíjí lépe, než loni. Horkým tématem je ale i téma Jágr. Řeší se místo v sestavě pro číslo 68, věčné zdravotní patálie a navíc ničemu nepřispívá nejistá pozice v boji o play off. „Právě teď, před jako v každém rozvodovém řízení před dokončením papírování, je důležité najít klid a utlumit emoce. Gulutzan věděl, co na tréninku dělá. Po jeho představení se doba strávená na diskusi o Jágrovi smrskla na 20 vteřin. Oficiálně je to všechno day to day. Jedná se,“ píše Duhatschek.


Už před tréninkem nejen zámořské deníky a weby hledaly možné varianty Jágrovy další buducnosti. Pokud se nejedná o konec v NHL, je pravděpodobný trejd. A kam by Jágr mohl zamířit? Našlo by se několik týmů, pro které by byl dnes už hodně levný veterán přínosem. Mluvilo se o Floridě, kde se Jágrovi docela dařilo i po čtyřicítce. A také o Pittsburghu, který letos tápe a návrat Jágra by mohl být nejen impulsem, ale i tahem s jistou symbiózou.

 

Právě o možnosti Jágrova návratu do Pittsburghu, místa jeho první adresy v NHL psal další NHL insider z webu Pen´s Labyrinth Nick Vucic.

Glen Gulutzan a Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Glen Gulutzan a Jaromír Jágr

Momentálně je jisté jen to, že Jágr je zatím mimo sestavu Clagary, ať už jako zdravý náhradník, což se mu stalo poprvé v kariéře, nebo s lehkým zraněním dolní části těla, což dodal k obligátnímu day to day Glen Gulutzan.


Calgary mezitím v neděli čeká veledůležitý zápas s Anaheimem, přímým konkurentem v boji o play off. Duel, ve kterém se bude počítat hlavně výhra v základní hrací době. Věnovat soupeři bod by mohlo mrzet. Jenže fandové Jaromíra Jágra by se měli mít i dál napozoru. Výmena čísla 68 do jiného klubu je možná aktuálnější, než by se zdálo.

ram TN.cz