Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2018 22:39
video pořádný skandál

Byla to radost? Anglie řeší reakci sudího po penaltě na Liverpool!

Pomezní rozhodčí Edward Smart a jeho radost
Zdroj: Twitter
Pomezní rozhodčí Edward Smart a jeho radost

Fotbalový šlágr anglické Premier League mezi Liverpoolem a Tottenhamem měl úchvatný závěr a také skandální tečku. Spurs vyrovnali v šesté minutě nastavení z penalty. Ještě předtím ale hlavní sudí nařídil jednu penaltu po konzultaci s čárovým a muž s praporkem pak záhadně zapumpoval rukou. Byla to radost?

Liverpool hrál s Tottenhamem opravdu parádní zápas a v první minutě nastavení se díky Mohammedu Salahovi dostal do vedení 2:1. Jenže o vítězství nakonec přišel, v páté minutě nastavení přišel faul Virgila van Dijka a penalta. Ještě předtím se ale kopala jiná záhadná penalta, při které se sudí museli poradit.


Hlavní rozhodčí Jon Moss utíkal za svým kolegou Edwardem Smartem, který měl zřejmě lepší výhled na situaci. Otázka zněla, zda se Dejan Lovren dotkl míče. Pokud ne, pískal by se ofsajd, pokud ano, byla na pořadu penalta.


Po pár vteřinách bylo jasno. Moss konzultoval situaci i se sudím u videa a nařídil penaltu. Koneckonců, jak ukázaly opakované záběry, byla zřejmě nařízena správně. Jenže poté kamery zachytily i neobvyklou reakci asistenta Edwarda Smarta, který po verdiktu jakoby radostně zapumpoval pravou rukou.


Zda to byla úleva při těžkém rozhodnutí, nebo Smart zjevně přál Tottenhamu, je zatím zahaleno tajemstvím. Jisté je ale to, že verdikt i gesto pomezního rozhodčího pořádně vzbudilo vášně fandů Liverpoolu. 


Penaltu však Harry Kane neproměnil, a tak se hrálo dál. Pak přišel zmíněný Salahův gól Liverpoolu a vedení 2:1. Spurs ale nakonec dostali ještě jednu možnost dosti sporné penalty. Virgil Van Dijk totiž nešikovně atakoval Erika Lamelu a ten se skácel k zemi. Druhou penaltu už kanonýr Harry Kane proměnil a Tottenham obral domácí tým o dva cenné body.

ram TN.cz