Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 7. 2018
Hokej Po tragédii

Byl miláčkem publika Lev Praha: Známý tvrďák povede tým smrti!

Nathan Oystrick
Zdroj: Profimedia

Když bylo potřeba, shodil rukavice a šel se rvát. Když bylo potřeba, udělal pořádek v kabině. Soupeři nesnášený, diváky milovaný. Tak se dá charakterizovat bývalý hokejový obránce Nathan Oystrick, který strávil i dvě sezony v českém týmu – v HC Lev Praha. Teď bude dlouhovlasý tvrďák trénovat Humboldt Broncos, tedy klub, který postihla tragická nehoda autobusu, který jel na zápas.

Týmový autobus Broncos vezl při cestě na zápas play off do Nipawinu devětadvacet cestujících. Srážku s kamionem ale 16 z nich nepřežilo, mezi mrtvými bylo 10 hráčů a také jejich hlavní trenér. K tragédii došlo 7. dubna letošního roku.

 

 

Náhradou za zmíněného trenéra Darcyho Haugana bude Nathan Oystrick. "Neznal jsem mého předchůdce. Jsem nadšený, že jsem tu a už se nemohu dočkat, až začnu pracovat. Uvědomuji si, jak tady mají hokeji rádi, co pro místní lidi znamená," uvedl Oystrick na tiskové konferenci.

 

 

Nathan Oystrick ukončil kariéru před dvěma lety, kdy hrál zámořskou ECHL. Za Lev Praha si vyzkoušel KHL a s pražským týmem tehdy došel až do finále Gagarinova poháru. Oystrick odehrál i 65 zápasů v NHL a to za St. Louis a Atlantu. Po konci kariéry se začal věnovat trénování. Nejprve trénoval v ECHL, vloni pak byl hlavním koučem akademie v Coloradu.

lju TN.cz