Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 5. 2017
velký zápas našel příčinu porážky

Byl jsem si jist, že to je moje noc, přiznal Kličko. Co by udělal jinak?

Vladimir Kličko vs. Anthony Joshua
Zdroj: Profimedia

Devadesát tisíc diváků ve Wembley v sobotu pozdě večer sledovalo, jak Anthony Joshua v dlouho očekávaném souboji poráží Vladimira Klička a stává se šampiónem v těžké váze. Možná očekávaný výsledek ale nemusel být tak jasný. Ukrajinský boxer se po bitvě zamýšlel nad tím, co mohl udělat lépe.

Pásy pro šampióna měl před sebou vyskládané Anthony Joshua, možná ale nechybělo moc, aby se jimi po boji ve Wembley honosil jeho soupeř.
 

Reklama

Jednačtyřicetiletý Vladimir Kličko totiž bral svůj souboj vážně a mladšího soupeře místy překvapoval. Joshua díky úderům zkušenějšího soka dokonce okusil dosud nepoznané, poprvé v kariéře byl odpočítáván.
 

Stalo se to v šestém kole. Stačila rána zadní pravou rukou a Kličko poslal Joshuu do kolen. V tu chvíli byl Brit odpočítáván. Jenže se vzpamatoval a bojoval dál. "Vždycky, když šel k zemi, dokázal vstát," vysekl poklonu na pozápasové tiskové konferenci svému soupeři Kličko.

A vystihl to přesně. Joshua to nezabalil a v dalších kolech předváděli oba soupeři vyrovnaný box až do jedenáctého dějství. V něm inkasoval Kličko rozhodující úder, po němž už se nedokázal naplno koncentrovat a vzpamatovat a rozhodčí po dalším tlaku od Joshuy zápas ukončil.
 

Právě moment, kdy poslal Kličko Joshuu k zemi byl jedním z rozhodujících. "Myslel jsem, že už nevstane," přiznal na tiskové konferenci ostřílený boxer. "Velký respekt k A.J.," měl pro něj slova uznání.

Zároveň si ale byl vědom, že pro vítězství mohl udělat v ten moment víc. "Měl jsem udělat víc, když šel k zemi," ví teď dobře. "Byl jsem si ale jistý, že to bude moje noc," mluvil o přílišné jistotě a možná i sebevědomí.
 

Po zápase se objevila řada spekulací, zda by Joshuu porazil, kdyby byl o pár let mladší. Na to už teď nikdo nenajde odpověď, každopádně ani věk možná nezabrání Kličkovi v odvetě. Tu má ostatně ve smlouvě. "Teď se nebudu rozhodovat. Vezmu si čas na rozhodnutí, co bude dál," připustil Kličko.
 

Pro zápas měl ale jinak jen samá superlativa. "Myslím, že jsme udělali pro box hodně. Tím způsobem, jakým jsme se s Joshuu respektovali. Byla to skvělá noc pro box a fanoušky. Možná budete překvapení mým prohlášením, ale nemám pocit, že jsem prohrál. Dnes večer jsme všichni vyhráli. Nedostal jsem pásy, ale nemám pocit, že bych prohrál. Neztratil jsem svoje jméno, tvář ani reputaci. Bylo skvělé zúčastnit se," pochvaloval si i přes porážku Kličko.
 

"Vždycky jsem byl velkým fanouškem talentovaného Anthonyho Joshuy," přiznal. "Porazil mě, vyhrál boj. Ukázal svoje kvality. Vyhrál ten nejlepší muž a je to obrovská událost pro box," prohlásil Kličko, i když viditelně posmutnělý.
 

Jestli bude mít příležitost oplatit soupeři porážku v odvetě, nebo jestli Anthony Joshua příště vstoupí do ringu třeba proti Tysonovi Furymu, který už s nadšením přijal jeho výzvu, ukáže budoucnost.
 

msl TN.cz
Reklama

 

Reklama