Publikováno 12. 8. 2017
Hokej U soudu

Proslul jako hvězda NHL i zabitím spoluhráče. Teď vysoudil milióny!

Dany Heatley
Zdroj: Profimedia
Dany Heatley
Témata:

Jméno Dany Heatley, to bylo kdysi v NHL pojmem. Jeden z nejlepších hokejistů své doby však proslul i několika skandály. Tím největším byla jízda po požití alkoholu, která skončila vážnou nehodou, při které přišel o život jeho spolujezdec a zároveň spoluhráč Dan Snyder. Teď byl však Heatley u soudu kvůli jiné záležitosti. Zažaloval svého agenta za to, že z něj vylákal 11 milionů dolarů na obchod s realitami. A uspěl. Dostal odškodné ve výši zhruba 143 miliónů korun.

Na jedné straně stál u soudu Dany Heatley a na té druhé jeho bývalý agent Stacey McAlpin s rodiči. Právě bývalý hokejista Atlanty, Ottawy či San Jose trojici zažaloval. Měla totiž bez sportovcova svolení nakládat s jeho penězi, které byly použity do realit, ale nepřinesly žádný zisk, spíš naopak. Heatley u soudu uspěl – vysoudil 6,5 miliónu dolarů (zhruba 143 miliónů korun).

 

 


Život Danyho Heatleyho by vydal na knihu. Jeho hokejové úspěchy by mu mohl leckdo závidět. Je to dvojnásobný mistr světa, olympijský vítěz a ve své době byl jedním z nejlepších hráčů NHL. Vždyť se jako vzor mnoha mladých hokejistů objevil i na obalu slavné počítačové hry.

 


Jenže všechny úspěchy navždy zakalil i jeden skandál. Dany Heatley 29. září 2003 nasedl do auta poté, co požil alkohol. S ním usedl na místo spolujezdce jeho tehdejší spoluhráč z Atlanty Dan Snyder. Jízda skončila tragédií. Heatlyho Ferrari 360 narazilo do zdi. Podnapilý řidič Heatley vyvázl z otřesem mozku, mnoha pohmožděninami a přetrhanými vazy v koleni. Snyder však náraz nepřežil, zemřel šest dní po nehodě na následky otravy krve.

 

 

Heatlymu byla tehdy u soudu prokázána vina druhého stupně za zabití vozidlem. Podle vyšetřování jel příliš rychle a navíc se přiznal, že před jízdou požil alkohol. Nakonec byl odsouzen na tři roky podmíněně. Za to, že nešel do vězení, může vděčit Snyderově rodině, která se za něj nakonec postavila a později mu úplně odpustila.

lju TN.cz