Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.1. 2017 10:43
nehoda do cíle nedojeli

Bus s českým hráčem havaroval! Připadal jsem si jako v rakvi, říká

Autobus s českým hokejistou měl nehodu
Zdroj: Profimedia / Youtube

Chvíle hrůzy má za sebou český hokejista hájící barvy zámořského týmu Columbus Cottonmouths Petr Šenkeřík. Autobus s hráči totiž cestou na utkání havaroval. Český bek teď pro české fanoušky popsal, jak se vše seběhlo.

Cesta do Peorie, kde měli hokejisté Columbusu Cottonmouths odehrát další zápas zámořské SPHL se proměnila doslova v boj o životy. Autobus totiž do cílové destinace nedojel, v plné rychlosti sjel z dálnice a převrátil se.
 

"Náš řidič má přes sedmdesát let a letos měl už tři nehody. Očividně jel moc rychle. Když jsme vyjížděli z dálnice do zatáčky, vyjel ze silnice. O kousek dál byl navíc v poli menší kopec, do něhož jsme v plné rychlosti narazili a převrátili se,“ vrátil se Petr Šenkeřík, který nechyběl mezi pasažéry havarovaného autobusu, v rozhovoru pro hokej.cz k osudným chvílím.
 

Zprvu nechápal, že došlo k nehodě, myslel si, že vůz najel na zpomalovač. "Potom už jeden můj spoluhráč přeletěl ze své postele na mě a během pár sekund nás všechno zasypalo. Byla tma a nemohli jsme se pohnout. Připadal jsem si jako v rakvi," přiznává.
 

Když popisuje okamžiky těsně po nehodě, běhá z toho mráz po zádech. "První, co jsem viděl, byly něčí nohy ve vzduchu v nepřirozené poloze od sebe. A ticho. Byl to náš gólman, pro nějž museli hasiči vyříznout díru, aby ho vůbec vytáhli," vypráví.

Šenkeřík vyvázl bez vážnějších zranění, někteří jeho spoluhráči ale takové štěstí neměli. „Kustod a ještě jeden hráč museli na operaci s ramenem, další dva potom na operaci po zlomeninách ruky. Nejvíc kluků má otřes mozku,“ řekl pětadvacetiletý hokejista.
 

Ten se dokonce bál, jestli někdo nepřišel o život. "„Tři hráči proletěli čelním sklem. Začal jsem volat na ostatní, jestli jsou všichni v pořádku, ale nikdo se neozýval. Jenom ticho. V tom okamžiku jsem si poprvé myslel, že někdo umřel,“ přiznává.
 

Nejhůře dopadl brankář Columbusu. Měl prasklou lebku, vykloubenou kyčel, zlomenou nohu a pár zlomených kůstek v zádech. "Doufám, že se dá brzo do kupy a ještě si někdy zahraje hokej," doufá Šenkeřík.

Už dva dny po nehodě, k níž došlo minulý čtvrtek, museli hokejisté Cottonmouths nastoupit k utkání. "Z našeho týmu mohlo hrát jen pět hráčů, takže trenér byl celý pátek na telefonu a sháněl hráče. Prohráli jsme v prodloužení, ale o výsledek nikomu nešlo. Po zápase za námi došli hasiči a policisté, co nám pomáhali. Bylo to moc dojemné. Myslím, že každému trošku ukápla slza,“ pokračuje Šenkeřík.
 

Petr Šenkeřík
Zdroj: Profimedia

Vzpomínky na děsivý zážitek ale z mysli hokejistů asi jen tak nevymizí. "„Už při zpáteční cestě jsme se při každé ostřejší zatáčce nebo hrbolu vzbudili a začali po sobě dívat. Obavy určitě budou. Ale ponaučení pro příště z toho mám, že si boty nechám na sobě. Všem totiž zůstaly v autobuse. Jen pár kluků mělo aspoň ponožky. Šťastlivci,“ uzavírá český hokejista.
 

TN.cz