Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.10. 2017 14:58
ms 2018 los baráže

Buffon proti Zlatanovi! Jeden bude na mistrovství světa chybět

Buffon vs. Zlatan
Zdroj: Profimedia
Buffon vs. Zlatan

Fotbalisté Itálie se v baráži evropské části kvalifikace mistrovství světa utkají se Švédskem. Severní Irsko, které ve skupině skončilo před českou reprezentací, narazí na Švýcarsko. Chorvatsko vyzve Řecko a Dánsko změří síly s Irskem.

První zápasy se budou hrát od 9. do 11. listopadu, odvety 12. až 14. listopadu. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu.


Čtyřnásobní mistři světa z Itálie v kvalifikační skupině skončili na druhém místě s pětibodovou ztrátou za Španělskem. "Azzurri", kteří chyběli na světovém šampionátu naposledy v roce 1958, absolvovali baráž pouze před MS 1998, kdy vyřadili Rusko. Jisté je to, že v příštím roce na MS bude chybět buď Gianluigi Buffon nebo Zlatan Ibrahimovič-


Severní Irsko si může na mistrovství světa zahrát poprvé od roku 1986. Ostrovní tým však v premiérové baráži čeká těžký soupeř. Švýcaři totiž za sebou mají výbornou kvalifikaci, v níž vyhráli devět z deseti utkání a o přímý postup přišli až závěrečnou porážkou 0:2 v Portugalsku.


Chorvaté by rádi potvrdili stoprocentní úspěšnost v baráži. Z ní balkánské mužstvo dvakrát postoupilo na mistrovství světa (1998 a 2014) a dvakrát na evropský šampionát (2004 a 2012).

ram TN.cz