Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 8. 2017
Fotbalista Mladá naděje

Budoucnost Patrika Schicka? Zájem mají ty nejlepší kluby z Evropy

Patrik Schick
Zdroj: Profimedia

Jednadvacetiletý český talent je v současné době stále hráčem Samporie Janov, kde odehrál skvělou sezónu. Stal se stabilním článkem základní sestavy italského týmu, odehrál 34 zápasů v nichž si připsal 13 gólů na svůj střelecký účet. Skvělá bilance na tak mladého hráče! Pochopitelně hned po konci sezony se ho celá řada klubů snažila zlákat do nového působiště. Prvním velkým kandidátem na ulovení Schicka byl Juventus. Už už se zdálo, že si obě strany plácnou a podepíší smlouvu. Bohužel Juventus neuspěl. Kdo další má o Schicka zájem?

Nejžhavějším kandidátem na ulovení českého útočníka je Inter Milan. O Schicka se zajímal už během podzimu. Když českému útočníkovi nevyšel přestup do Juventusu, okamžitě v Miláně zbystřili. Sampdorii podle italských médií nabízí až 30,5 milionu eur a je nejblíže k dohodě, že všech klubů.

 

 

Další velký klub, který o české lvíče jeví zájem, je AS Monaco. Klub z francouzské riviéry si chce Schicka připravit jako případnou pojistku v případě odchodu klenotu jménem Kylian Mbappé. O něj se totiž zajímají nejlepší kluby Evropy v čele s Realem a Barcelonou. Monaco navíc pro Schicka představuje výhodu v podobě příležitosti zahrát si evropské poháry. Takovou možnost mu italský celek letošní sezónu nabídnout nemůže.

 

Třetí zájemce je s velkým otazníkem. Francouzský Paris Saint-Germain sice dříve přiznal, že se o českého útočníka intenzivně zajímal a sledoval jak si vede v zápasech. Na jeho pozici je ale obrovská konkurence. V nabitém kádru by se Schick jen těžko prosazoval. Hlavní tváří klubu bude Brazilec Neymar, těsně v závěru jsou střelec Cavani a Angel di María.

 

 

Poslední zájemci, kteří o angažování Patrika Schicka uvažují, jsou Němci. Bayern Mnichov se nechal slyšet, že by Schicka koupil. Vzápětí by ho však hned poslal na hostování do jiného německého klubu, který už má pro něj připraven - Borussii Mönchengladbach.

jaj TN.cz