Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2017
Hokej To se nepovedlo

Kickboxer na tréninku Budějovic: Zlomil nohu talentovanému hráči!

ČEZ Motor České Budějovice
Zdroj: Tomáš Kostečka
ČEZ Motor České Budějovice

Pokouší se vrátit do extraligy a mimo zajímavých posil zavádí do tréninku nové prvky. Pro zpestření si České Budějovice pozvaly na trénink cvičitele kickboxu. Ten při ukázce bojových technik ovšem nadělal víc škody, než užitku. Zlomil nohu talentovanému Janu Bártovi.

Vše se stalo minulý týden během hokejového tréninku. Tým ČEZ Motor České Budějovice, který hraje druhou nejvyšší soutěž a pokouší se dostat zpátky do extraligy, si pozval cvičitele kickboxu. Ten ukazoval některé bojové techniky, jenže při tom zlomil nohu Janu Bártovi, jedné z velkých nadějí klubu.

 

Jan Bárta
Zdroj: facebook Jan Bárta

 

Hokejistu operovali a zřejmě pro něj předčasně skončila nadcházející sezona. "Já vám k tomu nic říkat nebudu," řekl nám otec zraněného hráče.

 

"Šlo o nešťastnou náhodu během tréninku, kterých se stává spousta. Na jak dlouho zranění hráče zabrzdí, to se ještě nedá říct. Zlomenina, o té se nikdy neví, jak dlouho se bude hojit. Je to dlouhodobější zranění," uvedl pro Nova Sport Tomáš Kučera, marketingový a PR ředitel klubu.

 

Zdroj, který si nepřál být jmenován, zaslal na adresu TN.cz mail, ve kterém uvedl, že trenéři doktorům tvrdili, že se Bárta zranil při kontaktu s jiným hráčem. Údajně kvůli neplatnému pojištění, to však klub odmítá. "To je vyloženě lživá informace. Jestli je kickboxer pojištěný nebo ne, to nevím, ale jde o to, jestli je pojištěný hráč a ten pojištěný je. Zrovna včera jsem se z jedním z těch trenérů bavil a ten mi vyloženě popřel, že by doktorům říkal, že se zranění přivodilo po kontaktu s jiným hráčem," řekl Kučera.

 

"Také se prý snažíme celou věc ututlat a to je nesmysl. Přeci se nedá rok utajovat zlomená noha, to bychom toho kluka museli rok schovávat, nebo nevím. Žádný seznam zraněných hráčů nemáme, navíc podle nového zákona bychom ani neměli uvádět, že je někdo zraněný. Proto bych se proti tomu, že něco tutláme, chtěl ohradit," dodal Kučera.

 

Město České Budějovice schválilo podporu klubu ve výši skoro 7 milionů korun. Motor se znovu pokusí o návrat do extraligy. S klubem prodloužil smlouvu obránce Filip Novák, po deseti letech se do rodného celku vrátil Zdeněk Kutlák, po dvouleté pauze se k hokeji vrátil obránce Petr Gřegořek, jenž je také jednou z posil budějovické defenzívy.

 

V útoku se zase představí Václav Nedorost, který po sedmi letech opustil KHL a rovněž zamířil tam, kde hokejově vyrůstal. Zajímavou posilou je také Tim Crowder z Kanady. Ten naposledy působil ve Francii.

TN.cz