Publikováno 10. 1. 2017
ufc teď nebo nikdy

Bude to poslední šance? Viktora Peštu čeká souboj o všechno

Viktor Pešta
Zdroj: facebook
Viktor Pešta

Když Viktor Pešta v srpnu padl s Polákem Marcinem Tyburou, vypadalo to na jeho konec v UFC. Osud byl však jedinému českému zápasníkovi v nejprestižnější MMA organizaci světa nakloněn. V noci z neděle na pondělí ho čeká zápas pravdy.

Aby Pešta mohl setrvat v UFC, musí bezpodmínečně porazit zkušeného Alekseie Oleinika. Klíčový duel vysílá v pondělí od 2:00 živě NOVA Sport 2.


Přestože má Viktor podepsanou smlouvu s UFC na šest zápasů, v případě další porážky by byl pátý souboj jeho poslední. Příbramský rodák vstupoval do nejprestižnější MMA organizace neporažen. První střetnutí s Ruslanem Magomedovem však ukázalo diametrální rozdíly mezi UFC a jinými organizacemi. Viktor tehdy prohrál na body, ale jeho cesta byla teprve na začátku. Dnes má za sebou čtyři duely a pátý se zdá být tím rozhodujícím.


Se skóre 3 porážky a 1 výhra mu nezbývá nic jiného než Oleinika porazit a ukázat vedení, že do UFC nezpochybnitelně patří. V případě výhry by se totiž jeho pouť prodloužila minimálně o jeden zápas. Jak si v souboji s téměř čtyřicetiletým Rusem povede, můžete sledovat živě na NOVA Sport 2 v pondělí od 2:00, komentuje Michal Petrgál.


V hlavním zápase UFC Fight Night se do klece po dvou letech vrací bývalý šampion BJ Penn, kterého čeká nevyzpytatelný Mexičan Yair Rodriguez.

 

ram TN.cz