Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2018 18:22
otevřeně krásná maminka

Bude rodit doma? Rosolová řekla, jak to bude a koho čekají

Denisa Rosolová
Zdroj: Instagram
Denisa Rosolová

Denisa Rosolová už přesedlala z role atletky do příprav na mateřství. V otevřeném rozhovoru na téma porod promluvila i o možnostech rodit doma a také o tom, jak se vybíralo jméno.

V rozhovoru pro web Českého olympijského týmu přiznala Denisa Rosolová, že poslední tři starty své profesionální kariéry už absolvovala těhotná. „U té čtvrtky jsem se malinko obávala, ale pan doktor Pařízek mi řekl, že pokud to má být v pořádku, tak bude,“ popisuje žena, která má ve své sbírce například titul halové mistryně Evropy v běhu na 400 metrů i stříbro z evropského šampionátu na 400 metrů překážek.


Denisa Rosolová už ví, že společně se svým partnerem Adamem Sebastianem Helceletem čekají holčičku. Dokonce už je vybrané jméno Antonie, i když babičkám a dědečkům se prý nelíbilo. „Toncka, jo? Ale pak už jsme si nenechali nic vymluvit. Vybíral spíš Adam, já měla jméno pro kluka,“ říká česká atletka.


Sama je rozhodnutá, že rodit bude v porodnici a zřejmě tedy pod dozorem jedné z největších kapacit Antonína Pařízka u Apolináře. „Doma rodit nechci, pojedu do porodnice. Kdyby se něco stalo, je průser. I když to v porodnici není až tak osobní, nebudu riskovat život dítěte jenom proto, abych se já cítila dobře. Může se stát cokoliv. Když to ale někdo chce, je to jeho věc. Já bych se bála,“ přiznala Denisa Rosolová.

ram TN.cz