Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 30. 11. 2017
fotbal Jankto do Arsenalu?

Bude mít Čech v Arsenalu krajana? Kanonýři chtějí Jankta!

Jakub Jankto
Zdroj: Profimedia
Jakub Jankto

Na konci letního přestupního období měl záložník italského Udine Jakub Jankto blízko přestupu do slavného AC Milán. Nyní se proslýchá, že by měl zamířit do anglické ligy, a to rovnou do slavného Arsenalu. Jenže pokud chtějí "Gunners" v boji o Jankta uspět, musí přebít nejen nabídku milánského AC, ale i Juventusu.

Luxusní možnosti se začínají reálně formovat před mladým českým reprezentantem, přestože nemá pod novým trenérem v Udine Massimem Oddem jisté místo v základní sestavě.

V sezóně ale podává solidní výkony, když zatím vstřelil dvě branky a na další dvě přihrál. Proto je pečlivě sledován špičkovými evropskými celky. Výhodou je i hráčova relativně nízká výstupní klauzule ve výši necelých 7 milionů eur (asi 178 milionů Kč).


Největší interes o slavistického odchovance projevuje podle italského webu Calcio Mercato anglický Arsenal. Arséne Wenger pozoruje Jankta už přes rok a je ochoten přeplatit všechny konkurenty. Český ofenzivní univerzál by se totiž měl stát náhradou za odcházejícího Jacka Wilshera.

Navíc AC Milán už po Janktovi údajně netouží tak jako v létě a ani Juventus zatím nepovažuje jeho příchod za svou prioritu. Spíše se v nejbližším přestupovém období zaměří na jiné hráče.

tce TN.cz