Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 10. 2017
Fotbal 1. slovenská liga

Fandy Trenčína zbila ochranka. Rvačku řeší unie! VIDEO

Fotbal
Zdroj: YouTube.com/ Profimedia.cz
Ilustrační foto

Byl to zápas nejvyšší slovenské soutěže, jako kterýkoliv jiný. Skončil v řádné hrací době. Vítězství 2:1 slavila nad Trenčínem Dunajská Streda. O výsledku se ale s odstupem až tak nemluví. Řeší se totiž incident, který se stal po utkání. Když trenčínští fanoušci nastupovali do autobusu a chystali se odjet, strhla se šarvátka s příznivci domácího celku i s členy bezpečnostní služby. Unie ligových klubů se k celé věci teď vyjádřila.

Pěsti i obušky byly v akci, vzduchem létalo pivo a další předměty. Nejprve to začalo u fanoušků, ale pak se do toho vložila ochranka a… „Po střetnutí 13. kola Fortuna ligy mezi FC DAC 1904 Dunajská streda a AS Trenčín došlo k nepřiměřenému zásahu bezpečnostní služby vůči fanouškům AS Trenčín,“ zní v úvodu prohlášení Unie ligových klubů. Podívejte se, co se po utkání vůbec stalo.

 

 

Unie se podívala na videa, podle kterých situaci vyhodnotila. „Z dostupných videí není jasné, co tomuto konfliktu předcházelo. Tento způsob řešení konfliktní situace je však pro nás absolutně nepřijatelný,“ pokračuje Unie v oficiálním prohlášení.

 

Ta zdůrazňuje, že dlouhodobě pracuje na tom, aby se na stadionech zvyšoval komfort pro fanoušky domácích i hostujících fanoušků. „Bezpečnostní služba má působit preventivně, ale určitě ne agresivně. Má být jasně označena vestou a nemá vyvolávat konflikt,“ dodala Unie.

 

Anketa

Zasáhla podle vás ochranka nepřiměřeně?

Hlasovalo 82 lidí.

lju TN.cz