Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 5. 2018
kanada znovu od nuly

Tým Broncos skládá po tragické nehodě tým: Takové má teď plány!

Lidé pokládali květiny okolo středového kruhu.
Zdroj: Profimedia
Lidé pokládali květiny okolo středového kruhu.

Juniorský hokejový tým Humboldt Broncos se snaží po tragické nehodě znovu postavit na nohy. V tomto týdnu se vedení pokusí najít nového trenéra, za čtrnáct dní pak budou Broncos pořádat kemp, na který pozvali 80 hráčů. V nové sezóně tak nebude v kanadské Saskatchewan Junior Hockey League tradiční účastník z Humboldtu chybět.

Týmový autobus Broncos vezl při cestě na zápas play off do Nipawinu devětadvacet cestujících. Srážku s kamionem ale 16 z nich nepřežilo, mezi mrtvými bylo 10 hráčů a také jejich hlavní trenér. 

Po nehodě nikdo netušil, co bude s týmem dál. Hráči kteří přežili, utrpěli vážná zranění. Teď už je ale budoucnost Broncos jasná, v pátek totiž vedení oznámilo, že se tým bude účastnit nové sezóny.Prioritou číslo jedna je pro tým v tuto chvíli nový trenér, kterého chce klub získat během příštího týdne. "Darcy Haugan byl inspirativní a motivující trenér, kterého si každý hráč přál. Bude neuvěřitelně obtížné ho někým nahradit," uvedl ve svém prohlášení na webových stránkách Broncos prezident klubu Kevin Garinger.

 

Následovat bude doplnění kádru. To proběhne pomocí výběrového kempu od 25. do 27. května. Humboldt Broncos pohostí v tomto termínu celkem 80 perspektivních hráčů a ti nejlepší z nich poté doplní tým.

 

Klub má před sebou ještě dlouhou cestu, na svých webových stránkách ale uvedl, že vstupenky na novou sezónu půjdou brzy do prodeje.

nce TN.cz