Publikováno 6. 7. 2018
Fotbal Mistrovství světa

Brazílie končí: Belgie vyřadila jednoho z hlavních favoritů!

Kevin De Bruyne

Fotbalisté Belgie ve čtvrtfinále mistrovství světa v Rusku vyřadili největšího favorita zlato Brazílii. "Rudí ďáblové" v Kazani porazili pětinásobné světové šampiony dvěma brankami v první půlhodině 2:1 a poprvé od roku 1986 a celkově podruhé postoupili na MS do bojů o medaile. V semifinále Belgičané vyzvou v úterý Francii.

"Rudé ďábly" poslal ve 13. minutě do vedení jedenáctým vlastním gólem letošního světového šampionátu Brazilec Fernandinho a pojistku přidal v 31. minutě po rychlém brejku Kevin de Bruyne. V 76. minutě už jen snížil střídající Renato Augusto.

Brazílie utrpěla první porážku po 15 zápasech a od triumfu v roce 2002 na mistrovství světa počtvrté za sebou zůstane bez medaile. Historicky nejúspěšnější celek MS potřetí z posledních čtyř šampionátů skončil ve čtvrtfinále. Belgie naopak vyhrála i pátý duel na turnaji a protáhla sérii bez porážky na 24 utkání.