Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 28. 10. 2017
UFC Noc bojů

Brazilci se doma postaví proti výběru světa. Jak si povedou?

Derek Bruson a Lyoto Machida
Zdroj: Profimedia
Derek Bruson a Lyoto Machida

Šest zápasů. Šest Brazilců. UFC galavečer postavený na zkoušce domácích borců proti zápasníkům ze všech koutů světa slibuje velkou podívanou. Brazilské prostředí je známé svými horkokrevnými fanoušky, takže to hosté nebudou mít snadné. Ale jak dopadnou dvě místní legendy, které se vrací po těžkých prohrách?

Lyoto „Dragon“ Machida, bývalý šampion polotěžké váhy, před dvěma roky zhřešil. Porušil totiž antidopingová pravidla a byla mu vystavena stopka na dva roky. Ta již uběhla a legendární Machida má za cíl očistit své jméno a dokázat, že umělé látky k vítězství nepotřebuje. Jeden z prvotních vyznavačů karate v MMA má opravdu neotřelý styl, ovšem jak si poradí s výbušným Derekem Brunsonem?

 

 

Brunson prohrál v UFC jen s nejužší špičkou, kromě toho rozdává knokauty na počkání. Zkušený Američan má výhodu především v aktivitě, jelikož to letos pro něj bude již třetí zápas, což je značný rozdíl proti Machidovi. Pokud však Machida bude dostatečně motivovaný a bude se držet svého karate stylu, při kterém snadno manévruje a pracuje se vzdáleností, tak by mohl domácí fanoušky potěšit.

 

Jako nepřítel číslo doletěl do Brazílie Colby Convington. Svými výroky a přístupem se snaží proti sobě poštvat nejen svého soupeře, ale i místní fanoušky. Ovšem, aby se někdo dostal pod kůži Damianovi Maiovi, tak už musí předvést opravdu něco. Maia je tak slušný, jak jen to jde. Řádný otec dětí, který drží respekt soupeřů na prvním místě a za mikrofonem vždy hlavně děkuje. Jeho brazilské jiu-jitsu patří mezi světovou špičku a v kleci se tak stává pro soupeře noční můrou. Otázkou tak vždy je, jak dlouho dokáží vydržet v postoji, protože zem je Maiovo království.

 

 

Colby je však wrestler. Odkojený americkou školou, vyznává agresivní styl, kdy soupeře stáhne k zemi a neustále na nich pracuje, dokud je nezničí. Jako jeden z mála si tak zřejmě troufne Maiu hodit na zem, ale od té chvíle může Damian přijít se submisí z jakékoliv pozice a úhlu. Tento zápas se tak stává opravdovou verzí lidských šach.

 

Dále se na kartě představí zápasníci s předností v postoji. Máme tak zaděláno i na možné knokauty. To a mnohem více tedy jíž zítra živě ve 4:00 na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO.

Lukáš Zduba TN.cz