Publikováno 18. 8. 2017
NHL konkurenti

Boj o místo v brankovišti Rangers: Toto řekl Lundqvist o Pavelcovi!

Henrik Lundqvist a Ondřej Pavelec
Zdroj: Profimedia
Henrik Lundqvist a Ondřej Pavelec

Sezona NHL se pomalu blíží. Kluby budou zahajovat své předsezonní kempy, na kterých si mnozí mohou vybojovat místo v sestavě prvních týmů. O to se pokusí i gólman Ondřej Pavelec, který se bude snažit o restart své kariéry. Po dvou nevydařených sezonách ve Winnipegu přestoupil do New York Rangers. Tam však má silnou konkurenci - Švéda Henrika Lundqvista, který o novém parťákovi poprvé promluvil.

Ondřej Pavelec ještě neoslavil své třicáté narozeniny a už se dá říct, že to nejlepší už má za sebou. Postupně se v zámoří vypracoval až na gólmanskou jedničku Winnipegu Jets. Ve své době byl i jedním z nejlepších brankářů na světě a českou jedničkou. Na mistrovství světě 2010 získal s národním týmem zlato, ale poslední dvě sezony se trápil. Tu loňskou strávil dokonce jen na farmě v Manitobě.

 

 


Nebylo se tak na konci června čemu divit, že Jets Pavelcovi už kontrakt neprodloužili. Nebylo vyloučeno, že by kladenský odchovanec v zámoří úplně skončil. Jenže se ozval New York Rangers a dal mu šanci na restart kariéry. "Jsem moc rád, že to dopadlo takhle, že je to zrovna New York Rangers. Naštěstí jsem měl rychle jasno o tom, kde budu hrát a nemusel jsem čekat celé léto," pochvaloval si Pavelec v rozhovoru pro Nova Sport.

 


Jenže v brankovišti Rangers má silného konkurenta na to, aby znovu byl brankářem číslo jedna. Už roky je totiž oporou New Yorku "švédský král" Henrik Lundqvist, který i v pětatřiceti předvádí skvělé výkony. Vytlačí ho Pavelec z brány? "O tom bych se nebavil, je srpen a je na to příliš brzy. Chci se co nejlépe ukázat na kempu a v sezoně odchytat co nejvíce zápasů. Kolik jich bude, to uvidíme," dodal Pavelec.

 

 


Teď se k novému parťákovi vyjádřil i sám Lundqvist. "Hrál jsem proti Pavelcovi za ty léta spoustu zápasů, je to zkušený brankář, dokázal fungovat na pozici jedničky i dvojky. Vždy když k vám do týmu přijde nový gólman, můžete se od něj hodně naučit. Těším se na to, jsem zvědavý, jak trénuje a jak se připravuje," řekl Lundqvist v rozhovoru pro prohockeysverige.com.

 

Anketa

Jak se bude Pavelcovi dařit v Rangers?

Hlasovalo 649 lidí.

lju TN.cz