Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.12. 2015 17:09
video rekordní účast

Bowlingový svátek ovládla Míla Nováková! Předčila 123 hráčů

Zdroj: infobiro.tv

Sportovní bowling měl na závěr roku svůj svátek v podobě 5. turnaje série BBO Leifheit tour, který se za rekordní účasti 124 hráčů odehrál v Kladně. S úskalím kvalifikace a semifinále si nejlépe poradila zkušená hráčka a reprezentantka ČR Míla Nováková z Prahy.

Nováková se ve finále přetahovala o první místo s další ženou, severočeskou hráčkou Dagmar Stulíkovou. Obě dámy ve finále předvedly skvělé hry, Nováková 280 a 279 bodů a Stulíková 234 a 290 bodů, třetí příčku vybojoval mladý Jaroslav Větrovský.

 

Celkově po pěti turnajích BBO Leifheit tour je na 1. místě celoročního pořadí Michal Janovský před Vlastimilem Ševčíkem a Martinem Váňou.

 

Bowlingový turnaj BBO Leifheit Tour
Zdroj: bowlingweb.cz Turnaj se hrál s rekordním počtem účastníků

 

Bowlingová série, ve které vedle sebe nastupují jak ryzí amatéři, tak i ostřílení reprezentanti ČR, se střídavě každý měsíc hraje v Chomutově a v Kladně. Začínající hráči mají podobně jako třeba v golfu pomocné handicapy, aby se výkonnostně s těmi nejlepšími srovnali. Navíc si z BBO turnajů úplně každý bowler odnese za svůj výkon cenu od partnerů a sponzorů bowlingové série. Pokud chcete postupně přejít z rekreačního bowlingu na ten sportovní a třeba i něco okouknout od těch nejlepších, série BBO Leifheit tour je ideální příležitostí.

 

Další informace k turnaji ZDE.

TN.cz