Publikováno 27. 2. 2018
Hokej Velkolepá oslava

Bouřlivé oslavy Kovalčuka a spol: Dostali volno, nejsou schopni hrát

Rusové
Zdroj: Profimedia / Youtube

Vyhrát jakoukoliv soutěž, to je pokaždé důvod k oslavě. A když vyhrajete zlato na olympiádě, o to bouřlivější oslavy následují. Rusové slaví opravdu pořádně. Jejich kádr se skládal téměř jen z hráčů SKA Petrohrad a CSKA Moskva. Ten první zmíněný tým právě kvůli oslavám cestuje na dnešní zápas do Helsinek bez svých reprezentantů. Na ledě by asi v těchto dnech moc platní nebyli…

Ilya Kovalčuk, Pavel Dacjuk nebo Nikita Gusev. Oni a dalších dvanáct hráčů byli součástí ruské reprezentace na olympiádě v Pchjongčchangu, kde společně vyhráli zlato. A to se teď pořádně slaví. Podle ruských webů dnes dostane většina z těchto zlatých medailistů volno a nepojede hrát zápas do Helsinek.

 

 

Rusové to roztočili už v šatně. Následovaly oslavy v letadle a doma v Rusku. Asi si dokážete představit, jak to mohlo vypadat a tak by asi dnes nebyli mnozí schopni na ledě něco moc předvést.

 

 

Otázkou je, jak moc bude sestava Petrohradu oslabena. Na tuto informaci však reagovaly už i sázkové kanceláře, které výrazně stáhly kurz na výhru Jokeritu (zhruba ze 2,8 na 1,7). Petrohrad je suverénně první, ale i se svými hvězdami se letos s Helsinkami trápil. Ty jsou momentálně v Západní konferenci třetí.

lju TN.cz