Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2017 16:32
Tenis Miami Open

VIDEA: Bouřlivák Kyrgios: Nejdřív úder roku, potom rozmlátil raketu! 

Nick Kyrgios
Zdroj: Profimedia

Teprve jednadvacetiletý Nick Kyrgios už několikrát dokázal, že oplývá tenisovými kvalitami. Na druhou stranu už přes tak mladý věk proslul jako velký bouřlivák a cholerik. Také na to už párkrát doplatil pokutou i vlnou nevole od svých soupeřů. V semifinále turnaje v Miami proti Rogerovi Federerovi předvedl skvělý výkon, ukázal nádherný úder, ale také opět nezvládl své emoce udržet na uzdě.

Zápas nad Kyrgiosem vyhrál Federer 2:1 a zajistil si tím finálovou účast v Miami, kde bude o trofej bojovat s Rafaelem Nadalem. Na to se však Švýcar hodně nadřel. Všechny tři sety rozhodovala až zkrácená hra. Ve druhé hře druhého setu ke všemu předvedl Kyrgios nádherný úder, posuďte sami:

 

 

Jenže na konci zápasu se radoval Federer a to australský tenista tradičně nerozdýchal. Než totiž Kyrgios podal Federerovi ruku, rozmlátil vzteky svou raketu.

 

 

Nejpamátnější věta, kterou Kyrgios nechvalně proslul, mířila na adresu Stana Wawrinky: "Vím, kdo ti ojel přítelkyni," řekl mu v srpnu 2015 během turnaje ATP v Montréalu. Tehdy za to dostal Australan pokutu ve výši 10 000 dolarů. Dalších přešlapů má mladík na svém kontě však celou řadu.

lju TN.cz