Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2017 18:42
nova sport world cup of darts

Bouřící aréna hnala Němce, nakonec ale uvidí reprízu finále!

Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld
Zdroj: Nova Sport

Domácí Němci i sousední Rakušané nebyli daleko od velkých senzací, favorizovaní Angličané a Nizozemci však nakonec strhující bitvy zvládli a ve večerním semifinále se v repríze loňského finále střetnou o boj o trofej pro vítěze. Druhé semifinále utvoří Belgie a Wales.

Poté co si poradili s jedničkami ze Skotska a ve druhém kole vyřadili i Španěly, narazili Singapuřané v cestě do semifinále na bratry Kima a Ronnyho Huybrechtse z Belgie. V prvním zápase se veteránovi Paulu Limovi postavil účastník letošní Premier League Kim Huybrechts a do utkání vstoupil dvanáctišipkovým legem ozdobeným dvěma stoosmdesátkami. Velmi podobně pak odehrál i další kolo a vedl 2:0.
 

Třetí leg vyšel lépe Limovi, jinak byl ale zápas jednoznačně v režii Belgiačana, který ovládl obě zbývající kola a celý zápas v poměru 4:1, přičemž po poslední šipce se mohl pochlubit fantastickým průměrem 121,97 na tři šipky.

Před Harithem Limem tak stál náročný úkol, a to srovnat skóre proti staršímu z obou bratří. V něm sice diváci ve Frankfurtu a u televizních obrazovek nebyli svědky kdovíjak vysokých náhozů, ale co bylo důležité pro Singapur, mladší z Limů jej zvládl vítězně. Harith Lim sice ztratil první leg, další tři ale vyhrál a Huybrechtsovi už nepomohlo ani zkorigování na 2:3. Nakonec prohrál 2:4 a rozhodovala čtyřhra. V té už byli lepší Belgičané a houževnatou singapurskou dvojici přehráli 4:2.


Belgie tak postoupila do semifinále, které budete moci sledovat v přímém přenosu od 20:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

msl TN.cz