Publikováno 28. 8. 2017
NHL Má na rozmyšlenou

Boston vyložil karty: Takto vypadá návrh mega smlouvy Pastrňáka!

David Pastrňák
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák

David Pastrňák sice dál zůstává bez smlouvy, ale podle zámořských médií se jeho přestup z Bostonu konat nebude. Bruins mu dle tamních novinářů navrhli nový kontrakt. Za šest let by si v každé sezoně měl vydělat šest milionů dolarů, čímž by se stal třetím nejlépe placeným Čechem v NHL.

Pastrňákovi po loňské sezoně vypršel nováčkovský kontrakt a tak se čekalo, s jakou mega smlouvou Boston vyrukuje. Jednání se překvapivě táhnou už velmi dlouho a spekulovalo se o tom, jestli má Bruins o další spolupráci vůbec zájem. I když je David Pastrňák jedním z nejlepších hráčů NHL, jeho požadavky mohly být pro vedení bostonského klubu přehnané.

 


Teď však zámořská média přišla s tím, že podle velmi dobrého zdroje Bruins předložil českému talentovi nabídku, která vypadá následovně - prodloužení kontraktu na dalších šest let a v každém roce by si vítěz Zlaté hokejky 2017 vydělal 6 milionů dolarů.
 


Tím by se stal po Jakubu Voráčkovi a Davidu Krejčím třetím nejlépe placeným Čechem v NHL. Zároveň by byl čtvrtým nejlépe placeným hráčem Bruins. Pastrňák je v situaci, kdy musí podepsat smlouvu do 1. října odpoledne zámořského času, jinak nebude moci hrát v nové sezoně, je totiž chráněný volný hráč (na rozdíl třeba od Jaromíra Jágra, který jako nechráněný volný hráč může podepsat smlouvu s kluby NHL kdykoliv, do konce přestupového období a tím okamžitě hrát).

lju TN.cz