NHL Hokejová noc

Pastrňák pomohl vykřesat naději. Boston odvrátil první mečbol!

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

Dvě utkání nabídla v noci NHL. V tom prvním vybojoval Washington výhru 2:1 nad Torontem, v sérii tak vedou Capitals 3:2 na zápasy a jsou tak krok od postupu do čtvrtfinále. To naopak Boston s Krejčím a Pastrňákem musel první mečbol s Ottawou odvracet a povedlo se. Jedním gólem se o to postaral právě druhý jmenovaných Čech.

Washington vstoupil do pátého osmifinále lépe, když otevřel skóre před koncem první třetiny v přesilové hře TJ. Oshie. Ve druhé části pak vyrovnala jedna z největších hvězd Toronta Auston Matthews. A jelikož třetí třetina branku nepřinesla, rozhodovalo prodloužení. V něm už po minutě rozhodl o výhře Justin Williams po skvěle sehrané akci od mantinelu.

Boston ještě žije, vykřesal proti Ottawe totiž ještě naději, když odvrátil první mečbol Senátorů. Ti vedli na začátku druhé části už 2:0, ale poté začal parádní obrat, na jehož začátku byl David Pastrňák.

Pak už veleli jen Bruins. Konkrétně Sean Kuraly, který se postaral o vyrovnání a v 31. minutě prodloužení rozhodl o tom, že se bude hrát v této sérii minimálně ještě jedno utkání.