Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 8. 2. 2018
Hokej WSM Liga

"Borci, musím jít," loučil se Jágr s novináři. Koleno tvrdou hru ustálo

Zdroj: Nova Sport

Jágrmánie se přesunula do Přerova, kde Rytíři ve středu odehráli zápas se Zubry, který prohráli 1:2. Jaromír Jágr na jedinou branku Kladna asistoval. Po zápase měl celkem dobrou náladu, vysekl poklonu soupeři a byl rád, že jeho koleno vydrželo tvrdou přerovskou hru. „Borci, musím jít,“ řekl s úsměvem novinářům po několikáté položené otázce a jel zase domů.

Kladno prohrálo a Jágr na ledě nevypadal moc spokojeně a motivovaně. Po utkání ale s novináři vydržel skoro pět minut. „Soupeř byl kvalitnější. My jsme měli problémy ale i proti Benátkám. Na druhou stranu, máme alespoň na čem pracovat. Je před námi dlouhá cesta, bude to fuška,“ shrnul situaci Rytířů a průběh zápasu Jágr.

 

 

Smeknul před Zubry klobouk. „Já se až tak neřeším, chci hlavně pomoci týmu a dostat se do nějaké formy. Dnes to ale bylo těžké. Přerov hrál výborně a skvěle napadal, hrál hodně do těla,“ několikrát zopakoval. „Koleno zatím drží. Horší by to bylo, kdybych hrál bez ortézy. Zatím je to dobré a dnes byl na to celkem dobrý test. Oni opravdu hráli do těla a kdykoliv mohli, do těla šli,“ zdůraznil Jágr.

 

Po dvou zápasech mohl konečně alespoň trochu srovnávat WSM ligu s extraligou. „Extraligu jsem nehrál dlouho a tak to nemohu moc srovnávat. Tahle liga ale nebude o moc horší. V extralize jsou možná více techničtější hráči, kteří mají zkušenosti. Tady je zase spousta mladých kluků, kteří hrají o svůj život,“ pokračovala hokejová legenda.

 

 

Slavná osmašedesátka si musí zvykat nejen na jiný hokej, ale také na úplně jiné podmínky. Přerov prostě není Calgary. „Je tady (na zimním stadionu v Přerově) zima. Ale ta je všude,“ smál se Jágr. „Je rozdíl, když posledních pětadvacet let nastupuji v arénách za miliardu dolarů a bohužel se nedá nic dělat. Pro mě je to ovšem výzva,“ řekl s plnou vážností.

 

Když měla přijít další otázka, Jágr už byl myšlenkami na trase Přerov – Kladno po D1. „Dobrý borci, musím jít,“ rozloučila se legenda a odešla s úsměvem do kabin.

lju TN.cz