Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2017 08:58
neslavný konec proč se to stalo?

Boltovi parťáci i rival mají jasno: Za jeho zranění můžou pořadatelé

Justin Gatlin a jamajští sprinteři se zraněným Usainem Boltem
Zdroj: Profimedia
Američan Justin Gatlin a jamajští sprinteři se zraněným Usainem Boltem

Fanoušci jamajského sprintera Usaina Bolta zažili včera šok. Místo aby se loučil se svou kariérou na světovém šampionátu medailí ze štafety, skončil svůj poslední závod na kolenou, se zraněním. Nejen jeho parťáci, ale dokonce i soupeř, teď přišli s vysvětlením, proč se tak stalo.

Rozloučí se Usain Bolt zlatou medailí? To byla jedna z klíčových otázek sobotního programu na atletickém světovém šampionátu v Londýně. Jedna už mu unikla, když v individuálním sprintu skončil třetí, teď měl druhou šanci. A poslední. Byla to jeho derniéra na mistrovství světa.
 

Jenže žádná velká sláva se nakonec nekonala, místo toho diváci na stadioně sledovali, jak Usain Bolt přebírá štafetový kolík, rozbíhá poslední úsek a...končí. Závod pro něj skončil předčasně, v křečích.

 

Zklamaný Bolt pak už jen letmo zamával směrem k tribunám a zalezl do útrob stadionu.

Proč? Co se stalo? Ptali se fanoušci po zápase. Na tyto otázky jim dal odpověď lékař jamajské reprezentace. Šlo prý o křeče v levém stehně v důsledku námahy v posledních týdnech.
 

Možná namáhavý program, dílem asi i nepříliš přívětivé počasí v Londýně. Ostatní závodníci ale mají ještě jedno vysvětlení. Vinu dávají organizátorům šampionátu. 
 

Na vině jsou prý průtahy, které předcházely samotnému závodu. Ještě před ním totiž proběhly dva medailové ceremoniály. V tom hledali důvody nejen zbývající členové jamajského týmu, ale dokonce i jejich rival.
 

"Myslím, že nás drželi moc dlouho v call romu," řekl novinářům v dějišti šampionátu americký sprinter Justin Gatlin. "Čekali jsme čtyřicet minut. Osobně si myslím, že jsme byli na stadionu příliš dlouho, aniž bychom byli dobře oblečení. Usain mezitím opravdu vychladl," tvrdí závodník, který pomohl USA je stříbrné medaili.

Na otázku, jestli si myslí, že to přispělo k Boltově zranění, Američan řekl: "Věřím tomu." 
 

I sám Bolt prý k průtahům během čekání měl poznámky. "To je bláznivé, řekl mi," uvedl další z jamajských sprinterů Yohan Blake.
 

Justin Gatlin a jamajští sprinteři se zraněným Usainem Boltem
Zdroj: Profimedia Američan Justin Gatlin a jamajští sprinteři se zraněným Usainem Boltem

Jamajský světový rekordman se už pár hodin po závodě omluvil na sociálních sítích fanouškům. " „Ne, to není cesta, jak byste chtěli skončit šampionát,“ napsal na aplikaci Snapchat. „Nechal jsem na trati všechno, jako vždycky. Promiňte, že jsem nemohl říci Ahoj všem nebo něco takového. Ale budu v neděli na stadionu a přijdu vám říct goodbye.“
 

Na instagramu pak poděkoval svým reprezentačním kolegům a vyjádřil obdiv i k fanouškům, kteří ho podporovali.

 

 

msl TN.cz