Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.10. 2018 11:18
fotbal Finanční neshody

Bolt ve válce s klubem: Vyloučili ho z tréninku, smlouva se vzdaluje

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia

Usain Bolt byl blízko profesionální fotbalové kariéře, teď má k podpisu smlouvy ale hodně daleko. Central Coast Mariners ho vyloučili z tréninku a prozatím i vyřadili z kádru. Důvod je prostý. Boltovy finanční nároky.

Ten příběh sledovaly miliony lidí. Osminásobný vítěz olympijských her a držitel světového rekordu na 100 i 200 metrů sekl s kariérou a chtěl se stát fotbalistou. Je velkým fanouškem Manchesteru United, trénoval s Dortmundem a dostal nabídku na smlouvu od prvoligového týmu z Austrálie Central Coast Mariners.


150 tisíc dolarů ročně bylo ale Boltovi málo a řekl si o dvacetinásobek, tedy o tři miliony. V přepočtu se jedná o 67,5 milionu korun, což si klub nemůže dovolit. A Boltovi to dal najevo tím nejdrsnějším způsobem. Vyloučil ho z tréninku a vyřadil z kádru.


„Aby se zajistilo, že se A-tým nebude rozptylovat při přípravě na víkendový zápas s Melbourne City, nebude se Usain Bolt účastnit týmových tréninků, dokud a pokud nebude souhlasit s podmínkami,“ uvedl klub na svých stránkách.


Bolt se tak bude muset smířit s výrazným snížením platových podmínek, nebo si může hledat nové útočiště. Minulý týden mu nabídl smlouvu už maltský mistr Valletta FC. Dvouletý kontrakt ale odmítl.

hp TN.cz