Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 8. 2017
Atletika Lékařská zpráva

Bolt na MS nesimuloval. Natrhnul si stehenní sval. Tady je důkaz!

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Usain Bolt rozdělil sportovní příznivce po atletickém mistrovství světa na dvě části. Jedna ho litovala, že v závodě štafety na 4x 100 metrů nedoběhl kvůli zranění, ta druhá si pak myslela, že simuloval. Bolt teď však druhý tábor přesvědčil o opaku. Na sociální síti zveřejnil lékařskou zprávu doplněnou o rentgenové vyšetření. Diagnóza? Natržený zadní stehenní sval.

Takové loučení s bohatou kariérou Usain Bolt určitě zažít nechtěl. Jeho definitivně posledním závodem měla být štafeta na 4x 100 metrů, ve které byla jamajská čtveřice s Boltem favorizovaná na zisk zlata. Nejrychlejší muž světa běžel jako poslední, ale několik metrů před cílem upadl a kvůli zranění nedokončil.

 


Mnozí tvrdili, že Bolt jen simuloval, protože nestíhal vedoucí muže závodu. Jamajčan teď přesvědčil o tom, že se opravdu zranil. "Většinou nic takového nedělám, ale slyšel jsem, že spousta lidí moje zranění zpochybňovala. Nikdy jsem fanoušky nepodváděl a právě pro ně jsem chtěl na šampionátu běžet poslední závod," uvedl Bolt na twitteru, který k příspěvku přidal i rentgenový snímek:

 

Rentgen stehna Usaina Bolta
Zdroj: Twitter Rentgen stehna Usaina Bolta

 

Pochyby o konci kariéry Usaina Bolta ale stejně zůstávají. Boltovi to prý předpovídá jeho táta. Prý si to rozmyslí a za rok bude zpět.

lju TN.cz
Reklama

 

Reklama