Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 5. 2016
zlatá tretra

Bolt si oddechl! Pod 10 sekund se vešel s odřenýma ušima

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Jamajčan Usain Bolt vyhrál na mítinku Zlatá tretra v Ostravě závod na 100 metrů v čase 9,98 sekundy v mírném protivětru. Ve druhém startu v sezoně světový rekordman poprvé běžel pod deset sekund a zařadil se na dělené šesté místo letošních světových tabulek.

Šestinásobný olympijský vítěz všechny soupeře tradičně setřásl v druhé polovině trati a zvítězil rozdílem třídy. Druhý Ramon Gittens z Barbadosu dosáhl času 10,21.

Jiřina Ptáčníková vyhrála v den 30. narozenin tyčkařskou soutěž. Zvítězila výkonem 460 cm a díky lepšímu zápisu porazila Kubánku Yarisley Silvaovou. Závod nedokončila favorizovaná Američanka Sandi Morrisová, jež zlomila tyč při pokusu o 450 cm a se zraněním odstoupila. Vede světové tabulky výkonem 483 cm.
 

Dálkař Radek Juška vstoupil do sezony výkonem 792 cm a prohrál jen s paralympijským vítězem Marcusem Rehmem z Německa (813).
 

Čtvrtkař Pavel Maslák v prvním startu v sezoně obsadil třetí místo časem 45,46. Vyhrál Jamajčan Javon Francis za 44,87 a před dvojnásobným halovým mistrem světa proběhl cílem ještě Američan Tony McQuay.
 

Třetím místem vstoupila do sezony rovněž mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Za poslední překážkou ji předběhly Polka Joanna Linkiewiczová (55,40) a Kaliese Spencerová z Jamajky (55,43). Hejnová cílila před závodem na čas na úrovni letošního světového maxima (54,53), ale průměrným výkonem 55,69 za ním daleko zaostala.

čtk TN.cz