respekt odchod šampiona

Bolt se loučil jako poražený. Znamená to, že ještě nekončí?

Usain Bolt
Usain Bolt

Prohra v posledním závodě kariéry? To asi nebyl scénář, který by si samotný Usain Bolt přál a možná i jeho fandové by byli šťastnější, kdyby jamajský sprinter odcházel do důchodu jako vítěz. Změní tedy tato prohra Boltovo rozhodnutí?

Není větší atletické celebrity. Usain Bolt vyhrával více než 10 let a svým sympatickým vystupováním navíc oslovil i ty, které atletika nikdy moc nezajímala.

Před letošní sezonou prohlásil, že závod na mistrovství světa v Londýně bude jeho loučením. Prohry vlastně pořádně neznal, jen dvakrát na velkých akcích přišel o medaile. Poprvé když ulil start na světovém šampionátu v Tegu. Podruhé, když vyšlo najevo, že jeho krajan Asafa Powell dopoval. Ale i tyto nezdary zvládl s grácií svou vlastní.

Anketa

Měl by Usain Bolt opravdu skončit?

Hlasovalo 194 lidí.

Na krk si během své úchvatné kariéry pověsil 8 zlatých z olympiád, 11 z mistrovství světa. Střibro na něj naposledy zbylo ještě v době, kdy začínal a v roce 2007 ho porazil na MS v Ósace Tyson Gay na dvoustovce. Deset let pak neprohrál jediný závod na dráze.

16

Usain Bolt a nahý fanoušek

Hodnocení:

Rok 2017 znamenal loučení, jenže nikdo nechtěl, aby bylo jen bronzové. Přesto Usain Bolt ukázal, že umí i prohrávat. Naprosto vřele pogratuloval Justinovi Gatlinovi a pak bez známky smutku slavil s fanoušky na celém stadionu. Ač skončil třetí, byl pro celý svět vítězem.

"Ničeho nelituji. Lidé mě v Londýně podporovali, bylo něco naprosto úžasného. Jsem smutný, že jsem se jim nedokázal odvděčit vítězstvím, ale srovnám se i se třetím místem. Prohrál jsem s dlouholetým rivalem a klukem, kterému bude patřit budoucnost," vyprávěl.

Pochyby o konci ale stejně zůstávají. Boltovi to prý předpovídá jeho táta. Prý si to rozmyslí a za rok bude zpět.