Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2018 13:34
Fotbal Finanční neshody

Bolt odmítl podepsat smlouvu, řekl si o dvacetinásobek platu

Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Usain Bolt

Dlouho čekal, jestli vůbec dostane svojí první profesionální fotbalovou smlouvu. Teď ji má Usain Bolt na stole a s podpisem váhá. Za vším jsou finanční podmínky, které si osminásobný olympijský vítěz představoval úplně jiné.

Bývalá hvězda atletiky a držitel světového rekordu na 100 i 200 metrů si vysnil fotbalovou kariéru a nyní má k ní opravdu blízko. Australský klub Central Coast Mariners mu po dlouhém čekání kontrakt nabídl, Bolt ho ale nečekaně odmítl.

"Nabídka je mnohem, mnohem nižší, než požadovali,“ prozradil šéf australské ligy Greg O'Rourke místnímu rozhlasu. Což je hodně překvapivé. Podle časopisu Forbes si Bolt vydělával za sezonu přes 32 milionů dolarů (720 milionů korun). Fanoušci si tak mysleli, že fotbal Bolt kvůli penězům hrát nebude.

Mariners nabídli Boltovi plat 150 tisíc dolarů ročně, atlet si ale prý řekl o dvacetinásobek. Tedy tři miliony (67,5 milionu korun). Pro Mariners jde ale o astronomickou částku. Vždyť tržní hodnota nejdražšího hráče jejich týmu je dva a půl milionu dolarů.

hp TN.cz