Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 8. 2017
ms 2017 smutná zpráva

Boltův poslední závod přišel o jiskru: Největší soupeř se zranil!

Andre de Grasse a Usain Bolt
Zdroj: Profimedia
Andre de Grasse a Usain Bolt

Sice s větrem, ale letos zaběhl Kanaďan Andre De Grasse stovku za 9,69! Právě on měl být hlavním rivalem neporaženého Usaina Bolta v jeho posledním závodu kariéry. Jenže nebude, pár dnů před mistrovstvím světa se zranil...

Dvaadavcetiletý Kanaďan loni v Riu získal stříbro na dvoustovce a dva bronzy ve stovce a ve štafetě. Letos formu ještě vymazlil, když na mítinku ve Stockholmu prolétl cílem v neuvěřitelném čase 9,69. jenže foukal vítr +4,8 metry za sekundu.

I tak byl považován za muže, který Boltovi může vzít neporazitelnost. Až do té chvíle, než si v tréninku natrhl hamstring. "Úrazy jsou součástí sportu, ale tenhle je opravdu nešťastně načasovaný," hlesl. "Celý rok jsem se zaměřoval na závod v Londýně. Byl jsem v životní formě. je to možná nespravedlivé, ale je to teď už realita," dodal.


Bolt tak přišel o největšího soupeře. Startovní pole hladné stovky ale bude i tak nabité. Lepší časy než jamajský fenomén letos zaběhlo hned sedm sprinterů: Američané Christian Coleman (9,82), Cameron Burrell (9,93), Christopher Belcher (9,93), Jastin Gatlin (9,95), Jihoafričané Akani Simbine (9,92) a Thando Roto (9,95) a Boltův krajan Yohan Blake (9,93).

ram TN.cz