Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2017
fotbal pád hvězdy

Boleslav vyhlíží zvučného soupeře! Čtyři góly Liverpoolu, teď Asie

Andrej Aršavin
Zdroj: Profimedia

Pokud oba zvládnou odvetu, bude vyřešeno. Mladá Boleslav už zná své potenciální soupeře pro další předkolo Evropské ligy. Na Městský stadion v Boleslavi dorazí buď albánské Skënderbeu Korcë, nebo Kajrat Almaty z Kazachstánu. A věřte nebo ne, druhý jmenovaný má v řadách jednoho opravdu výjimečného hráče.

Vzpomínáte na rok 2009 a souboj Liverpoolu s Arsenalem? Nová posila londýnského týmu se v tom zápase doslova zbláznila. Tehdy mimořádný talent světového fotbalu Andrej Aršavin se trefil do liverpoolské sítě hned čtyřikrát a zapsal se tak do historie slavné Premier League!

 

 

"Nikdy moc neběhal, zkrátka se mu nechtělo. Byl neviditelný 60 až 70 minut zápasu, ale pak mu přepnulo a byl schopný udělat úžasné věci," prohlásil o něm jeden ruský novinář. A ta slova Aršavina dokonale vystihují. Kdyby naplnil svůj talent, mohl se stát jedním z aspirantů na hvězdu světového formátu, jenže všechno promrhal a z Arsenalu se po třech a půl letech poroučel. Střídal ruské kluby, až se nakonec octl v Kazachstánu.

 

Polsko - Rusko
Zdroj: isifa.com

Dnes 36letý bývalý ruský reprezentant je hlavním tahákem Kajratu Almaty, se kterým se rve o evropské poháry. Almaty a Mladou Boleslav dělí bez mála 6 tisíc kilometrů, ale může se stát, že na sebe oba týmy v předkole Evropské ligy narazí. Jak jeden, tak druhý ale musí překonat své současné soupeře - Shamrock Rovers a Skënderbeu.

 

 

V případě, který si určitě všichni přejí, by do města ve Středočeském kraji dorazil fotbalista, kterého koupil slavný Arsenal před lety za v přepočtu skoro půl miliardy korun. Navíc když je jeho jméno slavnější, než celý kazašský klub.

dm TN.cz